Четвер, 19.09.19, 14:06 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

Студенти-стоматологи УжНУ скоро зможуть отримати диплом європейського зразка
Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Юрій Переста
Нещодавно керівники нашого вишу повернулися з відрядження до Словаччини, де вирішували питання про можливість навчання наших студентів за програмою подвійних дипломів. Докладніше про поїздку, її мету та результати розповів проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Юрій Переста.

«Це був наш, із ректором Федором Ващуком, підготовчий візит до Кошиць, а саме в НУО «Академія Кошиці», яка опікується науковою і видавничою діяльністю, а також проектами Європейського Союзу стосовно навчання, стажування, наукових досліджень тощо.

Метою поїздки було досягти домовленостей щодо того, аби дати змогу людині, яка здобула вищу освіту в нашому виші, отримати диплом європейського зразка. Мали узгодити пілотний проект щодо визнання дипломів лікарів-стоматологів, які закінчують Ужгородський національний університет.

Для того, щоби в ЄС визнали наш диплом лікаря, потрібно узгодити низку питань. Так, існує невідповідність навчальних програм в Україні та Словаччині (наприклад, з деяких предметів є різниця у кількості кредитів, модулів); крім того, лікарі-стоматологи навчаються в Україні протягом 5 років, а в багатьох країнах Євросоюзу, Словаччині зокрема, – 6. Також важливим є питання підготовки і захисту дипломної роботи зі спеціальності.

Нам удалося досягти компромісу, знайти шляхи вирішення проблеми. Наші випускники навчатимуться в магістратурі – річній або дворічній, – а після її закінчення готуватимуть магістерські роботи, які прирівнюватимуться до магістерських робіт у Словацькій Республіці. Захищатимуть їх двома мовами: англійською та українською. До складу комісії із захисту входитимуть наші викладачі й представники словацької сторони – професори Андрій Єнча, Петер Джупа та багато інших.

Крім того, планується платне стажування наших студентів-стоматологів: в університетській клініці щелепно-лицьової хірургії та стоматології на базі Кошицького медичного університету ім. Шафарика вони зможуть працювати впродовж 2-х місяців, а також матимуть нагоду відвідувати факультативні заняття зі словацької мови на базі кафедри словацької філології УжНУ.

Стосовно ж різниці в навчальних планах, то заняття з окремих дисциплін відбуватимуться паралельно і в УжНУ, і в Академії в Кошицях».

Наразі керівництво вишу готує договори про співпрацю, аби з наступного року вже можна було впроваджувати практику отримання подвійних дипломів. Згодом перелік спеціальностей, з яких можна буде мати такий документ, планують розширити, адже це відкриває випускникові двері у 28 країн Європи.

Ірина ЛевінаАктуально | 21.11.13 | Додав Lucky | 1069 | 0.0/0
Теги: Стоматологічний факультет, Михайло Сливка

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]