Середа, 26.02.20, 04:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Не словом, а ділом

Інтерни-стоматологи провадять заняття з гігієни у дитсадках
Найкраще навчати дитину правильно чистити зуби в 3–4-річному віці

Як правильно чистити зуби, навчають інтерни-стоматологи найменших мешканців Закарпаття, здобуваючи водночас навички роботи з малечею. Кафедра стоматології дитячого віку вкотре влаштувала акцію в рамках програми «Гігієнічне навчання дошкільнят», яка є частиною іншого проекту – «Здорова усмішка дітей Закарпаття».

23 січня акцію провели в НВК «Престиж» і дитсадка № 19 під керівництвом завідувача кафедри стоматології дитячого віку, кандидата медичних наук, професора Оксани Клітинської. Мета заходу – доступно пояснити, як чистити зуби. Цього року заняття є систематичними: інтерни майже щодня відвідують дитсадки.

Оксана Клітинська
«Влаштували акцію в дитсадках, бо найкраще навчати дитину правильно чистити зуби в 3–4-річному віці. А запам’ятовується це після 7-разового повторення. Тож те, що навчилися сьогодні, повторимо під час наступних відвідин», – розповідає Оксана Клітинська.

У попередньому матеріалі Медіацентр уже повідомляв, що рівень захворюваності зубів у 5–6-річних становить 98 %, тобто 98 малят зі 100 мають стоматологічні проблеми. Серед дітей дорослої групи (12-річні) карієс – у 92 %. Дані щодо патології прикусу варіюються, але відсоток і так значний – до 90 %. Водночас це саме ті проблеми, яким можна запобігти.

Під час занять
Інтерни-стоматологи виступають модераторами групових занять з гігієнічного навчання дошкільнят. Діти радо відтворюють контури уявного сонечка на щічках, а також гру на скрипці. В обох дитячих закладах інтерни відвідали всі вікові групи.

«Діти зацікавлено ставляться до такого навчання, – коментує вихователь дитсадка № 19 Ніна Поштак. – Студенти УжНУ до нас приходять уже третій рік, роблять корисну справу. Наші малята вже вміють малювати, вирізати, трохи пишуть, тож для них таке навчання не є важким».

Діана Новак
Студенти інтернатури також задоволені співпрацею у рамках курсу дитячої стоматології з Оксаною Клітинською. «Це не перша наша акція, нещодавно влаштували таке навчання в міському супермаркеті, на площі Петефі. Плануємо також зіграти для дітей казку, аби доступно пояснити їм важливість гігієни. Сценарій уже підготували, а сьогодні навчаємо їх правильних рухів щіткою», – розповідає студентка першого року інтернатури Діана Новак.

Михайло Сливка
Не обов’язково, що кожен з інтернів буде дитячим стоматологом, однак співпраця стане корисною як для майбутніх лікарів, так і для дітей, до прикладу, для переборювання фобій.

«Під час такої акції відбувається адаптація дитини до стоматолога на ранніх періодах життя, а це запорука доброго порозуміння між лікарем і пацієнтом у майбутньому», – вважає студент першого року інтернатури Михайло Сливка.

Сьогодні на першому курсі навчається 87 інтернів, на другому – 123. Кафедра стоматології дитячого віку віднедавна має навчальну базу в ЗОШ № 20. За сприяння директора школи Маріана Комарницького, стоматологи УжНУ оглядають там дітей школи, а в майбутньому планують організувати уроки гігієни для старших класів.

Наталія Каралкіна
Не словом, а ділом | 26.01.14 | Додав Lucky | 1246 | 0.0/0
Теги: інтерни, Стоматологічний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики