П`ятниця, 22.10.21, 23:23 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Не словом, а ділом

Науковці та інтерни-стоматологи УжНУ подбають про стан зубів дітей Закарпаття
Лікування зубів дітей у стоматологічній клініці УжНУ
Уроки гігієни, майстер-класи чищення зубів, а також відкриття лінії фторованих соків та мережі мобільних дитячих стоматологічних відділень передбачені у рамках програми «Здорова усмішка дітей Закарпаття». Її автори Оксана Клітинська, завідувач кафедри стоматології дитячого віку, кандидат медичних наук, професор, та Юрій Мочалов, кандидат медичних наук, доцент.

Пані Оксана Клітинська розповідає, що під час стоматологічного огляду дітей Закарпаття виявлені жахливі факти. Так, рівень захворюваності 5-6-річних становить 98 %, тобто 98 дітей зі 100 мають проблеми із зубами. Серед дітей дорослої групи (12-річні) захворюваність карієсом — 92 %. Дані щодо патології прикусу варіюються, але відсоток і так значний — до 90 %. Водночас це саме ті проблеми, яким можна запобігти.

Оксана Клітинська
Отже, з метою покращення стану стоматологічного здоров’я дітей Закарпаття, зниження поширеності основних стоматологічних захворювань шляхом виховання у населення культури догляду за порожниною рота, а також забезпечення кваліфікованої стоматологічної допомоги в області створили проект програми «Здорова усмішка дітей Закарпаття». Вона розрахована на 2014-2019 роки.

З липня цього року на стоматологічному факультеті УжНУ почала функціонувати кафедра стоматології дитячого віку, яка працює саме над проблемами дитячої стоматології та гігієнічного навчання. Її співробітники та лікарі-інтерни оглядали діток під час першого етапу програми. Оксана Клітинська розповідає, що інтерни із задоволенням готують театралізовані сценки для дошкільнят про шкідливі для зубів продукти. Діти сприймають таке навчання як розвагу.

Лікування діток вимагає більшої зосередженості лікаря, високої кваліфікації й точності виконання маніпуляцій, знання законів дитячої психології та вміння їх застосовувати за умови індивідуального підходу до кожної дитини.

Для того, щоб лікар став дитячим стоматологом, він має пройти додаткові курси, здобути спеціалізацію, а це можливо на кафедрі стоматології дитячого віку УжНУ. Проблема є дуже актуальною, бо на 275 тисяч дітей Закарпаття всього 30 посад дитячих стоматологів. Це дуже мало. Тому, щоб займатися профілактикою, потрібно залучатися допомогою інтернів.

Лікування зубів дітей у стомалогічній клініці УжНУ
Програмою передбачено також відкриття стоматкабінетів для дітей. Один невдовзі відкриють у загальноосвітній школі №20 м. Ужгорода, другий кабінет — у міській дитячій поліклініці. Ще один цікавий проект планують реалізувати за допомогою Ужгородського ротарі-клубу (куратор проекту Ярослав Шафар): відкрити стоматкабінет у школі-інтернаті для дітей з вадами слуху.

Наразі триває економічний розрахунок Програми. Гігієна – лише одна зі складових. Вкрай потрібною є ремінералізуюча терапія серед населення, тобто покриття зубів матеріалами з умістом фтору. Але це лікарська маніпуляція, її можуть виконувати лише лікарі в умовах стоматкабінету.

Лікарі-інтерни-стоматологи УжНУ і лікарі, які приїжджають на курси підвищення кваліфікації за спеціальністю «Дитяча стоматологія» на кафедру стоматології дитячого віку стоматологічного факультету УжНУ, будуть залучені до виконання програми, зокрема, навчатимуть діток культурі правильного чищення зубів.

Наталія КаралкінаНе словом, а ділом | 12.11.13 | Додав Lucky | 2070 | 0.0/0
Теги: Стоматологічний факультет, інтерни, програма

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики