Четвер, 18.08.22, 16:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Навчально-ознайомчу практику студенти фізфаку удвадцятьчетверте (!) провели у Словаччині
 

Така практика можлива завдяки співпраці кафедри твердотільної електроніки УжНУ і кафедри фізики, математики та техніки Пряшівського університету. Керівником її від УжНУ є завідувач кафедри твердотільної електроніки, професор Василь Різак. Цього разу побували в Словаччині 15 студентів напрямків «Фізика» та «Інформаційна безпека».

Наталія Попович

Наталія Попович, доцент кафедри твердотільної електроніки, розповіла, що поїздка в цьому році була дуже цікавою, а делегація з Ужгорода –вдвічі більшою, ніж торік.

«Перший день присвятили Кошицькому університету ім. П. Шафарика та науковим лабораторіям Інституту експериментальної фізики Словацької АН. Наші студенти ознайомилися з методиками, обладнанням та найновішими установками, які використовуються для досліджень у відділенні фізики низьких температур», – поділилася Наталія Іванівна.

 

Після екскурсії Кошицями група дружно поїхала до Пряшева. Українських гостей там прийняли тепло. Ужнівці мали змогу ознайомитися з життям студента ЄС, адже мешкали в гуртожитку, а харчувалися в студентській їдальні. Під час екскурсії тутешнім вишем побували на факультеті гуманітарних та природничих наук, а також у бібліотеці, де гостей ознайомили з системою замовлення книг через Інтернет та показали книгосховище періодики. Студенти активно цікавилися унікальними науковими виданнями.

Відтак відбулася зустріч із завідувачем кафедри фізики, математики і техніки Пряшівського університету професором Владіміром Шебенем та з деканом факультету гуманітарних і природничих наук професором Рене Матловичем. Словацькі колеги привітно зустріли українських студентів та викладачів, докладно розповіли про організацію навчального процесу в Пряшівському університеті, відповіли на численні запитання нашої молоді.

Лабораторія

Незабутні враження українським візитерам подарував і найстарший планетарій у Словацькій Республіці, у якому встигли переглянути фільм про космос, подивитися в телескоп, побачити виставку дитячих робіт, присвячених космосу, а також моделі перших літальних апаратів, старі карти зоряного неба й уламки метеоритів, зібрані з різних місць планети. Усі були захоплені побаченим.

Насичений день завершився прогулянкою центром міста й дискотекою у нічному клубі.

 

Традиційно відвідали українську гімназію в Пряшеві, яка має ім’я Тараса Шевченка. Варто зауважити, що ця українська школа є єдиною в Словаччині, тому нашим студентам було цікаво дізнатися, як вивчається українська мова на чужині.

Під час поїздки обговорювали й можливості співпраці в спільних навчальних та дослідницьких проектах.

Ольга Пішковцій

Ольга Пішковцій, другокурсниця фізичного факультету, поділилася враженнями від навчально-ознайомчої практики: «Емоції зашкалюють, адже сподобалося геть усе. Такі поїздки розширюють наш кругозір і мотивують краще вчитися, аби в майбутньому мати змогу працювати з найсучаснішим обладнанням, яке нам довелося побачити. Та й загалом рада була відвідати європейську країну та ознайомитися з повсякденним життям європейського студента. Зі Словаччини я привезла корисний досвід, безліч нових фото і сподівання, що це моя не остання закордонна поїздка як студентки Ужгородського університету».

_x_PS1 Уже 24 роки поспіль кожної весняної пори студенти фізичного факультету проходять навчально-ознайомчу практику у двох провідних науково-освітніх центрах Словацької Республіки: Пряшівському та Кошицькому університетах, де мають змогу ознайомитися з роботою сучасних експериментальних наукових лабораторій з фізичного металознавства, фізики низьких енергій та фізики надпровідних матеріалів._x_PS2 /live/2016/05/17fiziki/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Віра Лабич_x_PS11 Фото надали учасники поїздки _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Міжнародні контакти | 10.05.16 | Додав Шумицька | 1066 | 5.0/4
Теги: Словаччина, Фізичний факультет, навчально-ознайомча практика

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик