П`ятниця, 20.09.19, 19:06 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

Студентам УжНУ презентували книгу з життя Майдану устами свідків і безпосередніх учасників тих подій

20 лютого у читальному залі наукової бібліотеки УжНУ презентували книгу-спогад, що переповідає життя Майдану устами свідків та безпосередніх учасників тих подій.

«Книга присвячена всім тим, хто боровся і хто продовжує боротьбу за краще майбутнє України, всім Героям Небесної сотні, тим, хто не повернувся додому або повернувся з важкими травмами, а також тим, хто після подій Революції Гідності досі вважається зниклим безвісти».

Ігор Король, Ірина Гармасій та Іван Фіцай

Проректор УжНУ Ігор Король представив слухачам співавторів книги, закарпатців, що також були активними учасниками Майдану, – журналіста Ірину Гармасій та директора БФ «Karitas» ім. Олександра Хіри Івана Фіцая.

Ігор Іванович зауважив: «Події зими 2013–14-го років змінили хід історії України назавжди. Особливо визначальними є дні 18-20 лютого – тоді влада хотіла показати, що вона може все. Українці згуртувалися й показали, що ми є нацією. Майдан дав нам можливість виборювати нову державу. Головний урок – робити тут і тепер, а не чекати, поки хтось прийде і зробить».

 

Після Гімну України та хвилини мовчання автори розповіли: у наших сусідів чехів, скажімо, доволі викривлене розуміння подій, що відбулися й відбуваються в Україні, бо вони їх сприймають крізь призму російської пропаганди. Тож за мету автори ставили розповісти про Майдан об’єктивно і без прив’язки до певної політичної сили. Тому книга видана українською й чеською мовами: нашою – вже можна знайти у бібліотеках міста, чеською – у вільному доступі в інтернеті.

«Фрагменти з Майдану» видруковано саме в Чехії завдяки підтримці БФ «Karitas» у рамках освітнього проекту на ґрант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Про свій Майдан розповідають студенти, священики, політики, письменники, музиканти. Це не просто люди різних професій – це люди з усіх куточків України та Криму. Українського Криму.

Пані Ірина була на Майдані і як свідома громадянка, і як журналіст – події змінювалися блискавично, тож їх висвітлював цілий штат кореспондентів. Разом із тим встигла побачити й тітушок-провокаторів та безхатьків, які з’являлися для дестабілізації ситуації. Майдан Івана Фіцая полягав у чергуваннях, довезенні дров та іншій фізичній допомозі на місці.

«У наших головах сидить світогляд пострадянської системи. Але іти на вибори і обирати владу – наш обов’язок, а не право», – зауважила пані Ірина.

 

Аудиторія, що ознайомилася з книгою на зустрічі, – переважно студенти І–ІІ курсів, які мають доволі розмите уявлення про події. Тож Ірина Гармасій влучно підсумувала: «Якщо хочете зрозуміти, що було на Майдані, прочитайте цю книгу, а не слухайте думки тих, хто там не був. Ви зрозумієте багато речей, складете для себе в цілісну мозаїку пазлики подій».

Після презентації зацікавлені мали змогу погортати книгу та особисто з’ясувати думку авторів з приводу тих чи тих подій.

Ксенія Шокіна
Презентації | 21.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 305 | 5.0/2
Теги: книга, презенація, «Фрагменти з Майдану»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики