Понеділок, 21.10.19, 11:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студгромада

Студент-філолог Ужгородського університету розповів про паралельне навчання в Чехії
Іванка Когутич представляє гостя

12 вересня студент чеського відділення філологічного факультету УжНУ Віктор Федурця влаштував публічну зустріч у Закарпатській обласній бібліотеці імені Ф.Потушняка.

Ініціатором заходу став громадський інформаційний центр, серед працівників якого – магістрантка українського відділення УжНУ Іванка Когутич. Вона ж і представила гостя присутнім та коротко анонсувала тему зустрічі.

Віктор почав розповідь зі згадок про свій перший курс в УжНУ. Хлопець є ровесником відкритого тут в 2013-му році відділення чеської мови та літератури. Почав плідно вивчати іноземну і швидко «заговорив». Сьогодні каже, що наш виш дав йому потужну базу, з допомогою якої зміг досягти успіху. Вже в другому півріччі студент здобув ґрант на семестрове навчання в Університеті Франтішека Палацького в Оломоуці (Чехія).

Віктор Федурця

Розповідає, що систему освіти і тамтешню атмосферу дуже вподобав, а тому й задумався: чому б не спробувати вступити до чеського вишу в статусі повноцінного студента? Повернувся в Україну і трохи згодом взявся за підготовку до вступу.

До зустрічі в бібліотеці хлопець поставився серйозно – про все розповідав покроково, попередньо підготував презентацію та ролики колишнього й нинішнього закордонних вишів. Останнім є Університет імені Томаша Масарика в Брно. Поділився з присутніми деталями вступу в цей ВНЗ та специфікою його навчального процесу. Між іншим, там здобуває подібну спеціальність – вивчає філологічно-ареалові науки на філософському факультеті. Протягом першого курсу знайомився з польською, до якої тепер, на другому курсі, додасться також хорватська. А це достойний плюс до його вільних російської та англійської, словацької та, звісно ж, чеської.

Під час зустрічі

Що сильно зацікавило присутніх – як удається поєднувати освіту у двох університетах? Чим доводиться жертвувати? Виявляється, в Україні Віктор має вільне відвідування, а тому лекції відвідує вряди-годи. Зовсім несолодко протягом сесії (вже двічі це на собі перевірив) – доводиться приїздити додому й одразу ж з головою занурюватися в робочий процес. А це – модульні контрольні роботи, заліки, іспити… На щастя, в Масариковому університеті є можливість обирати для себе період складання екзаменів, а тому може розподілити час так, щоб устигнути і тут, і там. Хоч не обходилося й без пригод: якось у Брно довелося складати три іспити за день.

Крім бесіди про навчання, на зустрічі багато говорили про життя в Чехії. Як це – наважитися поїхати за кордон, коли ти ледве повнолітній; як сприймають іноземців тамтешні; як адаптуватися в новому середовищі тощо. Загалом питань лунало багато – як і цікавих відповідей. А на завершення заходу Віктор пообіцяв обов’язково допомогти порадою тим, хто також хотів би спробувати себе в ролі іноземного спудея й обрати для цього саме Чехію.

Антоніна Чундак
Студгромада | 14.09.16 | Додав Г_Кришiнець | 465 | 3.7/3
Теги: студент, Чехія, навчання, чеське відділення

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]