Середа, 18.09.19, 10:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Із ректорату

В УжНУ вперше оприлюднили рейтингові оцінки науково-педагогічних працівників

Рейтингова оцінка науково-педагогічної роботи – невід’ємна частина внутрішньої системи забезпечення якості освіти й одна з нормативних вимог чинного Закону про вищу освіту. 29 жовтня під час Вченої ради проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Фекета й проаналізував рейтинги викладачів вишу й оголосив деякі підсумки.

«Показник рейтингу є інструментом в руках керівника, тому що він демонструє, чи виконує працівник поставлені вимоги й обов’язки для його посади», - стверджує в.о. проректора.

Участь у рейтинговому оцінюванні взяли 957 працівників, з яких – 120 професорів, 502 доцентів, 335 старших викладачів, асистентів. Бали у викладачів різних факультетів дуже різняться. Це проректор пояснює різною специфікою факультетів. Тому в майбутньому користуватимуться різними критеріями для різних факультетів.

За напрямками найвищі рейтингові показники продемонстрували фахівці гуманітарних напрямків, менші – природничих та фізико-математичних.

Володимир Фекета

Цей варіант моніторингу ще не є досконалим, його варто доопрацьовувати. Зокрема, проректор Володимир Фекета назвав декілька проблем, які наступного року потрібно подолати.

По-перше, значна частина викладачів не подала матеріали до рейтингової комісії, що негативно вплинуло на показники відповідних кафедр та факультетів. Таких осіб виявилося 37. По-друге, потребує підвищення об’єктивність інформації щодо науково-педагогічних здобутків викладачів. Вибіркова перевірка показала, що не всі показники мають документальне підтвердження. Для зняття всіх сумнівів, особливо стосовно тих працівників, які будуть матеріально стимулюватися, треба, щоб вони розмістили в електронному репозитарії університету всі друковані матеріали (публікації, монографії, патенти тощо) і всі охочі могли з ними ознайомитися. По-третє, рейтингова анкета, не повною мірою враховує специфіку факультетів, має деякі перекоси в бальній оцінці певних видів роботи. Очевидно, що робота з удосконалення цієї анкети має тривати, розглядатися на науково-методичних комісіях факультетів та науково-методичній раді університету.

Володимир Смоланка

Володимир Фекета запропонував, щоб 10 % викладачів, які посідають вищі позиції у рейтингових списках, матеріально стимулювати доплатами до їх посадового окладу впродовж року. Це буде стосуватися 95 викладачів, що представляють різні посадові категорії та напрями. Розмір цих доплат встановлюватиме ректор – відповідно до фінансових можливостей університету й, за попередніми розрахунками, становитиме 10–15% основного окладу. Кращі науково-педагогічні працівники почнуть отримувати матеріальні стимули вже з січня упродовж всього 2016 року.

За словами ректора, наукові здобутки викладачів, тобто кожна публікація у виданні з високим імпакт-фактором, також буде додатково оплачуватися.

Іванка Когутич,

фото Роберта Паппа
Із ректорату | 31.10.15 | Додав VIP | 4229 | 5.0/2
Теги: оприлюднили, рейтингові, працівників, оцінки, науково-педагогічних, Вперше, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики