Неділя, 23.02.20, 12:43 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

В УжНУ набирає обертів проект «Відкрита лекція»

Після започаткування читання відеолекцій деканом факультету іноземної філології Михайлом Рошком ідею продовжити таку практику підхопили проректор Мирослава Лендьел і ведучий ЗОДТРК «Тиса» Мірко Вечір. Тож студія «Експеримент» та Ужгородський національний університет започаткували спільний проект «Відкрита лекція», покликаний насамперед популяризувати наш виш серед школярів, які часто говорять про перспективи вступу в закордонні освітні заклади.

Любомир Белей

«Відкрита лекція» транслюється на ТБ у вечірній час, коли перед екраном значна аудиторія школярів, домогосподарок, пенсіонерів. То чому б не презентувати викладачів зі світовим ім’ям, які працюють в УжНУ? Чому не донести до краян, що маємо першокласних педагогів, які запросто конкурують із європейськими фахівцями? Цей проект –  позитивна реклама не тільки для УжНУ, а й для ерудованих науковців, які вміють доступно окреслити проблему, показати її коріння, спрогнозувати можливий розвиток.

Днями відбулися 14 та 15 лекції. Одна – на тему «Походження української мови», яку прочитав лінгвіст, професор Любомир Белей, друга – «Інформаційні війни» від журналістикознавця, доцента Юрія Бідзілі.

Найголовніші месиджі першого лектора: питання про походження української мови має бути об’єктом дослідження винятково фахівців; науковці під час студій повинні послуговуватися сучасними методиками; дослідники мають бути вільними від будь-яких ідеологій; спільність «русского міра», «общерусского язика» – фікція, таких єдностей ніколи не існувало.

Юрій Бідзіля

Про лекцію щодо інформаційних війн відгукнулися присутні студенти:

Михайло Анишинець

Михайло Анишинець: «Коли знаєш ворога в обличчя, його методи ведення боротьби, то легше протистояти. Ще недавно й не подумав би, що такі теми мені будуть цікаві. Проте ораторська майстерність Юрія Михайловича, простота викладу матеріалу захоплює. Особливість таких лекцій – слід ураховувати обмежений час і при цьому максимальну інформативність. Це не кожному вдається. Сьогодні було круто. Приємно, що маємо в університеті спеціалістів, які вчать протистояти агресії, що виливається на нас із телеекранів».

Мирослава Гараздій

Мирослава Гараздій: «Сподобалося. Тема інформаційної війни – актуальна й цікава, а для журналістів – і поготів. Звичайно, за годину неможливо звернути увагу на всі аспекти проблеми. Проте й за цей час удалося почути багато цікавих фактів, які не тільки розширили кругозір, а й виробили, так би мовити, імунітет до дезінформації. До того ж Юрій Михайлович щоразу наводив конкретні приклади, які безпосередньо стосувалися складної ситуації в державі. Саме це й забезпечило єдність теорії і практики у сприйманні складної теми. Для мене прочитана лекція стала потужним антидотом, який дозволить не піддаватися впливу агресора. Недарма кажуть: хто володіє інформацією, той володіє світом».

Світлана Лапига

Фото Роберта Папа
Теорія і практика | 21.03.15 | Додав Lucky | 903 | 3.0/2
Теги: Проект «Відкрита лекція»

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик