Вівторок, 29.11.22, 00:26 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Проблеми вищої освіти журналістів обговорювали на ІІ Міжнародній науковій конференції в Закарпатському угорському інституті ім. Ф. Ракоці ІІ

Пленерне засідання привітальними виступами відкрили завідувач кафедри журналістики УжНУ Юрій Бідзіля, декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька, проректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Адальберт Рац, а також директор Інституту журналістики  Київського національного університету ім. Т. Шевченка Володимир Різун.

Галина Шумицька

Паралельно з конференцією працювала Науково-методична комісія з журналістики, тож під час пленарного і секційних засідань дискутували й про проблеми вищої освіти у журналістиці. У своєму виступі на конференції голова НМК Володимир Різун розповідав про стандарти, які підготували для затвердження у Міністерстві освіти і науки України.

Сьогодні в Україні законодавчо визначена галузь знань «Журналістика», яка об’єднує не тільки журналістику, а й рекламу, піар, видавничу справу тощо, що загалом не зовсім правильно, бо не всі спеціалізації – журналістські. Тож Володимир Різун озвучив пропозицію, напрацьовану спеціальною комісією, про перейменування галузі на «Медіакомунікації». Спеціальність «Журналістика» при цьому пропонують перейменувати на «Журналістика і медіа». Відтак під час конференції директор Інституту журналістики звернувся до представників усіх вишів з проханням підтримати таку ініціативу.   

Дискусія під час пленарного засідання стосувалася упровадження нових стандартів вищої освіти для бакалаврів і магістрів. Стандарти – це, по суті, погляд роботодавців на випускника вишу. Фахівця оцінюють не за кількістю кредитів і дисциплін, а за тим, якому рівню кваліфікації він відповідає.

Володимир Різун

НМК з журналістики наразі розробила стандарти для бакалаврів, які вже розглянули у Міністерстві. «У стандарт вищої освіти для журналістів не можна закладати тільки журналістські речі. Тож у розроблений нами стандарт закладено портрет фахівця з медіакомунікацій – того, що об’єднуєвсіх. У пояснювальній записці ми написали, що змушені виробляти вимоги до стандартів вищої освіти на найзагальнішому рівні», – зауважив Володимир Різун.

Під час пленарного засідання також виступила завідувач кафедри журналістики та засобів масової комунікації Національного університету «Львівська політехніка» Олена Кузнецова. Її доповідь стосувалася маніпулювання аудиторією через психологічний тероризм російських ЗМІ. Психологічний тероризм прихований, але ми маємо навчитися розпізнавати зброю масового знищення і протистояти їй, підсумувала Олена Кузнецова.

 

Про творчість Миколи Гоголя як об’єкт у гібридній війні доповідав перший проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк.

Ще одну доповідь під час пленарного засідання виголосив докторант Класичного приватного університету (Запоріжжя) Іван Ципердюк. Його виступ стосувався впровадження професійних стандартів у вітчизняному медіапросторі. Прикладом для наслідування, на його думку, є українська редакція радіо Бі-Бі-Сі. Іван Ципердюк розповів і про серію тренінгів на тему інформаційної війни, які невдовзі відбудуться у запорізькому виші.  

Проблему вторинності у науці під час конференції порушила професор Надія Зелінська. Вона переконана, що сьогодні плагіат досяг масштабів трагедії. Любитель поцупити чужий інтелектуальний продукт нині може зробити це як ніколи легко й доступно, переконана науковець. Її доповідь під час конференції була побудована на прикладах плагіату, які Надія Зелінська виявила у працях українських науковців. У випадку плагіату наукових праць чимала роль відводиться рецензенту, який має бути компетентним, а також бути відповідальним за текст, який рецензує.

 

Відтак учасники ІІ Міжнародної наукової конференції «Українські медіа в європейському інформаційно-комунікаційному просторі: історія, стан, перспективи» напрацювали рекомендації щодо впровадження професійних стандартів у навчанні медійників, а також дискутували на тему прогалин законодавства у питанні кваліфікаційних рівнів «бакалавр» і «магістр». Ішлося, зокрема, про те, чому «бакалавр» наразі не є завершеною вищою освітою і випускники мають проблеми з працевлаштуванням.

Після пленарного й секційного засідань учасники конференції мали змогу насолодитися вересневим Береговом, яке саме в цей період відзначає один із найвідоміших закарпатських фестивалів – «Берег-Фест».

_x_PS1 Кафедра журналістики УжНУ вже вдруге організувала і провела наукову конференцію «Українські медіа в європейському інформаційно-комунікаційному просторі: історія, стан, перспективи». Цього року вона була міжнародною – завдяки учасникам з Угорщини, Сербії, Воєводини, Румунії – й тривала у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ впродовж 21–24 вересня. Саме цей виш спільно з Київським національним університетом ім. Т. Шевченка виступили співорганізаторами конференції._x_PS2 /live/2016/09/46konf/golo.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна,_x_PS11 фото Віталія Завадяка_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 23.09.16 | Додав Lucky | 461 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик