Вівторок, 28.01.20, 08:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наболіле

Про люстрацію в УжНУ та чесні вибори ректора дискутували в ОДА

Питання люстрації працівників УжНУ обговорювали в Закарпатській облдержадміністрації. Круглий стіл відбувся 19 березня з участю студентів, кількох викладачів та ініціативної групи, до складу якої ввійшли Денис Ман – представник молодіжного крила партії «Удар Віталія Кличка», Христина Щубелка – студентка 6-го курсу медичного факультету, Інна Туряниця – викладач гуманітарно-природничого факультету УжНУ.

Зважаючи на те, що УжНУ – це бастіон освіти і культури в області, особливо важливо якнайшвидше знайти шляхи вирішення проблем, з якими зіткнувся виш. У цьому покладаються на нову тимчасову владу університету, сподіваючись на результативність її роботи.

Головні питання, які винесли на обговорення, – визначити засоби та способи люстрації працівників УжНУ та як забезпечити демократичні й прозорі вибори ректора?

Окремо говорили про хабарництво. Христина Щубелка зауважила, що це двосторонній процес, який залежить і від студентів, і від викладачів. Щоб виявляти ганебні факти, запропонувала:

1. Запровадити анонімне анкетування, де студенти друкованими літерами вписуватимуть прізвище викладача-хабарника.
2. Започаткувати анонімне інтернет-опитування.
3. За наявності численних скарг студентів подавати звернення до керівника кафедри, декана чи ректора, аби ті вдавалися до відповідних рішень.

Було також висунуто пропозицію збільшити квоту студентів, які обирають ректора, – з 10 до 15%. Окрім того, вони повинні контролювати перебіг вступної кампанії, співпрацювати зі школами, департаментом освіти й науки.

Щодо люстраційних процесів, то настрої в ініціативної групи революційні: декани, завідувачі кафедр й усі викладачі, які дискредитували себе за останній час, втративши моральне право працювати з молоддю, – мають бути звільнені.

Хто подаватиме свою кандидатуру на будь-яку керівну посаду в УжНУ, спочатку має запропонувати власну програму мінімум і максимум, провести передвиборчу агітацію.

Денис Ман
Люстрація – це очищення від людей, які заплямували себе, – принаймні так цей термін пояснив Денис Ман. За його словами, ніхто не дивитиметься на політичні уподобання, головний критерій: «Є людина хабарником чи ні!». Сьогодні вже не важливо, чи процес корупції двосторонній. Головне, аби він припинився в УжНУ. Люстрація має бути максимально відкритою, а у викладачів і студентів для цього є всі можливості.

Пропозиції самих студентів були різноманітними: створити багаторівневі контрольні комісії, переймати закордонний досвід, дочекатися ухвалення нового Закону про освіту й почати жити активним студентським життям.

Думок висловили чимало. Всі вони будуть враховані у резолюції, яку організатори круглого столу обіцяли опублікувати вже в понеділок. Завершилася зустріч словами одного з викладачів: «Студенти, міркуйте тільки, аби революційна доцільність не перемогла здоровий глузд!».

Світлана Лапига

Фото Роберта Паппа
Наболіле | 20.03.14 | Додав Шумицька | 1647 | 5.0/1
Теги: вибори ректора, люстрація, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики