Середа, 07.12.22, 07:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Природничо-гуманітарний коледж УжНУ відзначив День української писемності та мови

«Наша конференція вже має свою історію, набула розголосу й доброї слави. Започаткували ми її саме в коледжі, й цього року вона відбувається вже вдев’яте. Дуже приємно, що стала популярною не тільки в нашому підрозділі, але й у всьому університеті. Завітали до нас нині студенти навчальних закладів I–II рівня акредитації майже з усіх куточків області, зокрема з Мукачева, Виноградова, Сваляви.

Галина Пащук

Багато також представників з Ужгорода – коледжу культури і мистецтв, комерційного технікуму. Тема заходу завжди стосується української мови та писемності, але щороку ми надаємо їй різний напрям. Безперечно, мова для кожного з нас – вершина духовного світу, але маємо різні проблеми, які хвилюють нас у мовному контексті.

Цього року не можемо бути байдужими до того, що відбувається в нашій країні, до страшних подій, в які ми втягнуті проти власної волі. Сьогодні говоримо про те, як мова може стати отим засобом єднання нації, формуванням сили, що стане рушійною і допоможе вийти з біди. Я переглянула зареєстровані теми й була приємно вражена, бо студенти добряче попрацювали, ґрунтовно і всебічно досліджували проблеми.

Намагалися з’ясувати з психолінгвістичного боку, чому ж власне виник конфлікт. Актуальним питанням є також значення української мови у середовищі національних меншин і статус російської. Сподіваємося, що конференція буде вдалою, а відтак будемо готуватися до наступної», – розповіла одна з організаторок заходу, викладач української мови та літератури Галина Пащук.

Федір Шандор

Перед початком конференції Галина Ярославівна подякувала колегам-викладачам і всім присутнім. Наголосила, що кожного року акценти зміщуються, нині не можемо розраховувати на законодавство й сусідні країни, лише покладатимемося на самих себе. Оголосила лейтмотив заходу: «Ми не раби, а ми нація, котра має мову і яка сама себе захистить».

Відтак перейняв естафету проректор з науково-педагогічної роботи Федір Шандор, який привітав гостей і також подякував присутнім за зустріч. Зауважив, що цього року не відбулося понад 200 конференцій, різних науково-методичних нарад в Україні через трагічні події в державі. Наголосив, що на кожному з нас лежить велика відповідальність за майбутнє країни, дальшу її долю, а об’єднавчим фактором для народу є саме мова.

Директор Природничо-гуманітарного коледжу Володимир Росоха висловив удячність присутнім, що відгукнулися на пропозицію взяти участь у конференції, побажав плідної і корисної праці, додавши: «Цього дня вшановують слово, кладуть квіти до монумента Нестора Літописця. Мені приємно бачити вас у вишиванках і бути тут у такій патріотичній атмосфері. Традиції й особливо володіння і послуговування мовою є для нас доконечно потрібними, аби бути направду українцями.

Володимир Росоха

Конференція, що стосується мови і писемності, набуває особливого відтінку в нашому коледжі, адже ми старанно й довго готуємося, визначаємо актуальні теми. А результати досліджень учасників будуть опубліковані в науковому збірнику».

Теми доповідей охоплювали широкий спектр проблем: роль мовного питання в політичному житті України, доля української мови у воєнному лихолітті, нагальна потреба сучасності в новому мовному законодавстві, дотримання гарантій вільного розвитку російської та інших мов національних меншин тощо.

Після конференції гостям організували зустріч з активом коледжу та студентами, а також влаштували екскурсію цим структурним підрозділом вишу.

_x_PS1 Українська символіка, національний одяг, патріотична музика звідусіль, портрет Шевченка в аудиторії й чудові квіти… Саме в такій атмосфері в Природничо-гуманітарному коледжі 9 листопада святкували День української писемності та мови і провели студентську обласну науково-практичну конференцію «Мова як інструмент єднання України, духовно-культурний аспект національної ідентичності»._x_PS2 /live/2014/11/36koledj/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра_x_PS11 Фото надав Степан Моль_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 12.11.14 | Додав Шумицька | 1227 | 0.0/0
Теги: Природничо-гуманітарний коледж, день української писемності

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик