Понеділок, 21.10.19, 11:11 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

17-річну безпризерність студентів-істориків УжНУ на всеукраїнських олімпіадах перервано!
Переможці олімпіади у Житомирі

Щороку у квітні в Україні відбуваються дві представницькі студентські олімпіади з історії. На одній із них виступають ерудовані ровесники, які здобувають фах історика, на іншій – студенти з різних напрямів підготовки (не лише історики), які ґрунтовно й системно цікавляться національною історією.

Юрію Офіцинському вручають диплом ІІІ ступеня

Завершальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України відбувся 25–27 квітня на базі історичного факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка. Змагалися 94 студенти з усіх куточків країни, зокрема двоє – з Ужгородського національного університету – магістранти першого року навчання зі спеціальності «Історія та археологія» Мирослав Ігнатоля та Юрій Офіцинський.

На підставі відкритого обговорення результатів тестування і виконання творчого завдання журі визнало переможцями 10 учасників, які вдостоєні дипломів І, ІІ, ІІІ ступенів. Приємно, що серед них – обоє наших представників: Мирослав Ігнатоля посів сьоме місце, а Юрій Офіцинський виборов дипломом ІІІ ступеня.

 

Для студентів-істориків УжНУ це перша відзнака високого рівня після 17-річної перерви. У 2000 року в Луганську здобули третє місце тодішні студенти історичного факультету, а нині доценти, кандидати історичних наук Іванна Скиба та Ігор Шніцер.

Одночасно перемога в Житомирі для Ю. Офіцинського – це другий успіх поспіль. Двома тижнями раніше він гідно виступив у заключному турі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Історія», що тривав із 10 до 13 квітня у Херсонському державному університеті. Тоді 53 студенти із 35 вищих навчальних закладів виконали в два етапи письмові роботи, що передбачали різнопланові завдання з трьох блоків-рівнів. Вимагалися всебічні знання зі всесвітньої історії та історії України, обізнаність із сучасними теоретичними концепціями і підходами, об’єктивна оцінка історичних подій.

УжНУ представили теж два студенти – четвертокурсник бакалаврату Василь Деженіцький та магістрант Юрій Офіцинський.

Учасники олімпіади у Херсоні

Журі визначало переможців (І, ІІ, ІІІ місця) і призерів у п’яти номінаціях – «За ґрунтовні знання з історії України», «За ґрунтовні знання з всесвітньої історії», «За власну історіографічну культуру», «За наукову ерудицію», «За оригінальність історичного мислення». Перше місце вирішили не присуджувати, друге й третє місце розділили між п’ятьма учасниками.

 

Після такої корекції Юрій Офіцинський виявився за крок від переможної третьої сходинки. Проте його вшановано серед десяти призерів і нагороджено грамотою у номінації «За власну історіографічну культуру». Василь Деженіцький у загальному рейтингу став 14-м із 53-х учасників. Сподіваємося, що наступного року В. Деженіцький досягне олімпіадних вершин.

Загалом же за понад три останні десятиліття вагомі здобутки на всеукраїнських студентських олімпіадах в активі нинішніх працівників кафедри історії України – професорів Лариси Капітан (1985 рік), Сергія Федаки (1988), Романа Офіцинського (1991), доцента Іванни Скиби (2000), кафедри нової і новітньої історії та історіографії – старшого викладача Сергія Гануса (1990), доцента Ігоря Шніцера (2000).

На часі проведення Всеукраїнських студентських олімпіад з історії на базі профільних кафедр Ужгородського національного університету, де таке змагання відбулося востаннє понад чверть віку тому – далекого вже 1990 року.

За інформацією викладача кафедри історії України Тетяни Попович
Конкурси | 02.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 954 | 5.0/6
Теги: Нагорода, Юрій Офіцинський, Студенти-історики, олімпіада

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики