Середа, 26.02.20, 04:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Під час науково-практичної конференції в коледжі УжНУ торкнулися мовних питань
Під час конференції
Природничо-гуманітарний коледж ДВНЗ «УжНУ» вже восьмий рік поспіль проводить обласну науково-практичну конференцію, присвячену питанням мови. Цього року предметом обговорення у студентських виступах став Закон України «Про засади державної мовної політики».

У роботі науково-практичної конференції взяло участь 13 доповідачів з різних коледжів області. Молодь з’ясовувала юридичні аспекти документа, торкалася питання мов національних меншин, які проживають на Закарпатті.

Володимир Росоха
Слід зауважити, що Природничо-гуманітарний коледж, який став організатором заходу, працює в складі ДВНЗ «УжНУ» з минулого року й нині набуває статусу найбільшого серед ВНЗ І–ІІ рівня акредитації області.

Володимир Росоха, директор Природнично-гуманітарного коледжу, переконаний, що тематика конференції актуальна і заклад щороку сумлінно готується до заходу.

Галина Пащук
«Ми збираємо однодумців, яким не байдужа доля нашої країни, нашої мови як найвищого культурного вияву народу. Приємно, що молодь, яка бере участь у конференції, уважна до сучасних суспільних проблем, що мають об’єктивні й суб’єктивні причини.

Метою нашої зустрічі було обговорення питань мовної проблематики в умовах нашого багатомовного регіону. Закон «Про засади державної мовної політики», мабуть, найактуальнішим є для нашої області, бо саме тут спостерігаємо тісне переплетіння мов, культур різних етносів», – наголосила у вітальному слові організатор конференції, викладач української мови та літератури ГПК Галина Пащук.

Роман Офіцинський
Координує діяльність Природничо-гуманітарного коледжу проректор УжНУ Роман Офіцинський. Проректор переконаний, що після реорганізації УжНУ коледж дістав нове дихання: «Цей структурний підрозділ УжНУ розвивається надзвичайно динамічно. Свідченням цього є також проведення тематичних конференцій. Приємно, що коледж розширює сферу освітніх послуг, додає до переліку спеціальностей нові. Хочу зауважити, наш університет колись розпочинався саме з коледжу: 1615 року з’явився колегіум у Гуменному, правонаступником якого є УжНУ».

Любов Долинська
Дуже символічно, що конференція відбувається після Дня студента, – переконана Любов Долинська, голова методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ВНЗ І–ІІ рівня акредитації: «Незважаючи на те, що торкаємося сьогодні державних засад мовної політики, не хотілося б обмежуватися лише цим. Хай сьогодні звучать слова любові до мови: української як рідної, як державної, до мов національних меншин. Поважаючи своє, зуміємо поважати й чуже».

Обласна науково-практична конференція не єдиний захід, присвячений мовним питанням, який проводить Природничо-гуманітарний коледж УжНУ. Так, уже в лютому на базі коледжу організують олімпіаду з української мови та мов національних меншин.Наталія Каралкіна
Відео – телеканалу «Тиса-1»Наукові форуми | 20.11.13 | Додав VIP | 947 | 0.0/0
Теги: Природничо-гуманітарний коледж УжНУ, мовні питання

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик