Середа, 24.04.24, 12:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Спорт

Учні Андрія Федорішка відзначилися новими спортивними здобутками

У шведському місті Сундсваллі пройшов чемпіонат світу з паверліфтингу в жимі лежачи серед дорослих, юніорів і юнаків, на якому за збірну команду України виступали дев’ять атлетів, серед яких двоє – представники УжНУ: студент математичного факультету Євген Криса і член університетського спортивного клубу Олександр Шляхта, котрих тренує старший викладач кафедри фізичного виховання Андрій Федорішко.

21-річний Євген, який уже був віце-чемпіоном світу серед юнаків і двічі – серед юніорів, у другому підході підняв 210 кг. Стільки ж здолав спортсмен із Японії, трохи легший за нашого, котрий посів 3-е місце, а представник США завершив змагання на другій позиції з результатом 212,5 кг. Зважаючи на те, що американець був важчим за нашого спортсмена, Євгенові в третьому підході для здобуття срібної медалі достатньо було повторити його результат, але наш атлет пішов на 220 кг, щоб виконати норматив міжнародного майстра. На жаль, спроба виявилася невдалою, тож Євген з «бронзовим» результатом завершив змагання на четвертому місці серед юніорів у ваговій категорії до 74 кг.

Під час змагань
Те, що не вдалося Євгену, успішно виконав дебютант світових змагань, 35-річний Олександр Шляхта, котрий виступав у цій же ваговій категорії – до 74 кг. У вирішальному підході він легко подолав 220 кг і вперше виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу.

Ужгородець посів шосте місце, принісши вагомі очки чоловічій збірній України, яка в командному заліку посіла ІІ місце. Це вже третій за останні 9 років майстер міжнародного класу, підготовлений Андрієм Федорішком.

Спортсмени вдячні ректору УжНУ Володимиру Смоланці, секретарю Ужгородської міської ради Богдану Андріїву, раднику голови правління «Юніон Стандард Банк» Петру Деметеру, бізнесменам Василю Цірику, Віталію Шевчуку, Ігорю Барану, Богдану Лехману за допомогу в підготовці та поїздці на чемпіонат світу.