Вівторок, 28.01.20, 08:08 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Підсумки

Завдяки Науковому парку Ужгородський університет стає інноваційним

18 квітня в ректораті УжНУ відбулася прес-конференція за підсумками виконання наукового проекту та презентації Концепції «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір».

Іван Артьомов

За словами координатора проекту, директора ННІ євроінтеграційних досліджень Івана Артьомова, концепція задекларувала прагнення університету швидше інтегруватися у європейський освітній простір і стати конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг. На основі концепції розроблять стратегію розвитку вишу на десятиліття.

Концепція є кращою в Україні: Академія педагогічних наук високо її оцінила, наголосивши на одному з важливих аспектів  – передбачено систему моніторингу якості впровадження інноваційних складових. За словами Івана Володимировича, моніторинг дозволить зробити прогнози щодо того, яких фахівців потребує крайовий ринок праці тощо.

«Вчасні інвестиції – це великий успіх, запізнілі – великі проблеми, а відсутність інвестицій та інновацій – великі втрати. Інновації стали трендом, але це конкретна праця, спрямована на вирішення конкретних справ», – додав директор Інституту транскордонного співробітництва Сергій Устич.

Сергій Устич

Ефективно впроваджувати інновації на Закарпатті дозволить Науковий парк УжНУ – основний суб’єкт інноваційної діяльності, за допомогою якого дослідники зможуть дістати фінансування і можливість реалізувати на практиці наукові розробки. Йосип Головач, директор науково-дослідного інституту засобів аналітичної техніки в УжНУ, зауважує, що науковий парк має стимулювати вчених до практичних досліджень, а університет – до пошуку реальних інвестицій.

Науковий парк УжНУ є одним із 13 структур такого типу в Україні, більшість яких створені при технічних університетах. Серед класичних вишів України технічний парк мають Київський національний університет імені Тараса Шевченка та УжНУ, а міжнародний договір про співпрацю (з науковим парком Технічного університету в Кошицях) підписаний тільки в нашому ВНЗ.

Під час прес-конференції Йосип Головач представив п’ять розробок науковців УжНУ, які вирішать соціально-економічні проблеми регіону, бо є енергоощадними й економічно вигідними. Кілька проектів, зокрема використання електронагрівальних елементів, гіпнотерапія тощо, успішно реалізуються на практиці. Створено також каталог інноваційних проектів у галузях альтернативних джерел енергії, енергоощадження, машинобудування, розвитку агропромислового комплексу, медицини, фармації, охорони навколишнього середовища тощо.

Ужгородський національний університет реалізує науковий проект за підтримки Вишеградського фонду. Іноземні партнери проекту: Жешувський університет (Польща), Дебреценський університет (Угорщина), Технічний університет у Кошицях  (Словаччина).

Іванка Когутич

Фото, відео Віталія Завадяка
Підсумки | 19.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 652 | 3.0/2
Теги: інноваційний розвиток, Іван Артьомов, «Науковий парк УжНУ», концепція, інвестиції, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики