Неділя, 05.12.21, 02:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Наші програмувальники – учасники чвертьфіналу Всеукраїнської олімпіади та ІІ туру Міжнародних змагань
Студенти УжНУ - учасники міжнародних змагань із програмування
У квітні цього року в Ужгороді відбулися студентські змагання з програмування – I тур Всеукраїнської олімпіади та 1/8 Міжнародних змагань. 9 команд, у кожній з яких по троє гравців, протягом п’яти годин розв’язували близько десяти задач різного ступеня складності. У кожної команди був свій комп’ютер, їм видавали завдання, умови яких пишуться англійською мовою (хоч під час деяких регіональних змагань мову могли змінювати). Учасники повинні були написати відповіді мовою програмування й надіслати їх на тестувальний сервер. Перемагав той, хто найшвидше правильно виконав завдання.

Михайло Бобуський
На першому етапі змагалися студентські команди з УжНУ й колишнього ЗакДУ. Почесне перше місце посіла збірна команда обох вишів. Друге місце вибороли представники інженерно-технічного факультету. Третє місце дісталося студентам математичного факультету. Перші 2 команди-призери поїдуть у вересні до Львова, де відбуватиметься чвертьфінал міжнародних змагань і ІІ тур Усеукраїнської олімпіади.

Капітан команди ІТФу Михайло Бобуський розповідає: «Наша команда називається UzhNU_CSN_Abstract. Крім мене, до неї входять мій однокурсник Богдан Гула та другокурсник Мар’ян Мельничук. У такому складі ми виступали вперше – так уже сталося, що завжди гравці в нас змінюються. Буває по-різному: хтось бере участь востаннє як випускник, хтось уперше і набирається досвіду. Завдання такі цікаві, що інколи тих відведених 5 годин замало. Цю олімпіаду ще називають олімпіадою зі спортивного або алгоритмічного програмування, де треба проявити, крім знань, ще кмітливість і логіку. Змагання – це частина нашого навчання. Для успішних виступів треба багато тренуватися, постійно щось писати, розв’язувати різнопланові задачі: від простих логічних до складних математичних чи фізичних. Хоча мій улюблений тип задач – це робота з рядками. Одну до сьогодні пам’ятаю, якось у Львові її на тренувальній олімпіаді вирішував, мучився годинами, а потім блискавично думка сяйнула – і все, задача розв’язана. Взагалі, це таке собі заняття зі спортивним інтересом, завдяки якому формується і престиж кафедри чи університету, й області в цілому. Минулого року я був у збірній команді УжНУ, тоді ми перемогли. Були у Львові на черговому етапі й дійшли до фіналу першості України, яка проводиться у Харкові. Та, на жаль, через завантаження навчанням і роботою не змогли туди поїхати».

Мар’ян Мельничук
Учасник олімпіади Мар’ян Мельничук каже: «На першому курсі мені запропонували брати участь у цьому заході. Я залюбки погодився, став готуватися – сподобалося. Ось так усе й почалося. Підготовка до олімпіади відбувалася так: після пар, коли могли, ми залишалися в університеті, розв’язували різні алгоритми, а вдома надсилали відповіді на сайт acm.lviv.ua. Вiд змагання у Львові я не очікую хорошого результату, бо тепер влітку майже не готуємося, часу немає, всі заклопотані своєю роботою... Поїдемо цього року, напевно, тільки заради здобуття досвіду у змаганнях такого рівня, хоч будемо намагатися, ясна річ скласти хорошу конкуренцію суперникам».

Бажаємо хлопцям обов’язково взяти участь у змаганнях у Львові і досягти успіху. Повертайтеся з перемогою!

Оксана Пітра,
студентка відділення журналістикиТеорія і практика | 19.08.13 | Додав VIP | 1502 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик