Субота, 22.01.22, 08:38 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Вітаємо!

На відділенні журналістики УжНУ випускники-спеціалісти успішно захистили дипломні проекти

Очолила державну екзаменаційну комісію кандидат філологічних наук, доцент ;кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, а також кафедри журналістики гуманітарного факультету Українського католицького університету Наталія Богданівна Ґабор. До складу комісії входили також доценти кафедри журналістики УжНУ Василь Шаркань та Володимир Тарасюк. Присутніми під час захисту були  завідувач кафедри журналістики УжНУ Юрій Бідзіля, доценти кафедри Олеся Барчан, Ярослава Шебештян, Леся Поліха, інші викладачі.

Галина Риган

Студенти-випускники проявили свої здібності в написанні журналістикознавчих розвідок на належному рівні й гідно представили результати своїх досліджень. Теми проектів стосувалися різноманітних проблем з історії журналістики, масових комунікацій, мови ЗМІ, теорії та методики журналістської творчості, фото- й інтернет-журналістики, публіцистики, реклами та піару тощо.

Яскравим і доволі дискусійним став захист Галини Риган, яка досліджувала проблеми творення іміджу України у закордонних виданнях. «Так виходить, що кожного навчального року обираю собі нову тему дослідження. Цього разу з'ясовувала, яким є образ України у зарубіжній пресі.

Ярміла Гармасій

Думаю, обґрунтовувати актуальність такого проекту зайво, оскільки формування іміджу будь-якої країни завжди має бути серед головних питань. Я дуже задоволена співпрацею зі своїм науковим керівником – доцентом Олесею Барчан, яка в ході роботи вміло зауважувала на неточностях, спонукала щоразу допрацьовувати щось нове. Шкода, що це моє останнє в стінах УжНУ дослідження, хоча при можливості я продовжу роботу саме над цією темою», – розповіла Галина.  

Цього року студенти представили й цікаві творчі роботи, які виявилися цілком оригінальними. Так, Ярміла Гармасій виконала дипломну роботу на тему «Публіцистика Василя Вароді. Вибрані твори», результатом якої стала видана книга під назвою «…І кричиш, і я теж із тобою кричу…» – у ній вибрані журналістські праці закарпатського публіциста і журналіста Василя Вароді.

Книга Ярміли Гармасій

Дівчина поділилася, як виник творчий задум, якою є структура книги і як тривала робота: «Творчий задум виник минулого року. Над цією темою працюю не перший рік, тому й вирішили з науковим керівником – Віталієм Завадяком, викладачем кафедри журналістики – видати книгу матеріалів Василя Вароді.

Закарпатці знають Василя Вароді передусім як талановитого поета, а от як публіциста його розкриває це видання. Книга має три розділи, в кожному з яких відібрано журналістські матеріали, що були надруковані на сторінках обласних видань «Молодь Закарпаття» (1966–1972 рр.), «Карпатська Україна» (1992–1993 рр.) та «Орбіта-Логос» (1997–1998 рр.). Робота над виданням тривала 5 місяців. За цей період було передруковано з газет близько 40 матеріалів, складено бібліографічний покажчик виявлених публікацій автора, навіть тих, які не увійшли до книги, потім було написання передмови та збір фотоматеріалів. Результатом задоволена».

Віталій Завадяк

Вероніка Мороз, теж підопічна Віталія Завадяка, попрацювала над творчою роботою «Чорно-білий Ужгород», створивши цінний журналістський продукт – фотокнигу. «Цей дипломний проект дуже важливий для мене, адже я мала змогу показати своє, можливо, трохи суб’єктивне бачення теми. А ще я повернулась до своїх «витоків»: у шкільні роки займалася фотографією, і саме чорно-білою. Знімала на плівку, проявляла її, друкувала світлини.

Вероніка Мороз

Працювати над темою було надзвичайно цікаво, захопливо. Процес фотографування став таким собі фотополюванням на вдалий кадр. Особливо подобалося знімкувати людей, зокрема дітей, адже обличчя найкраще передають настрої, емоції, особливо в монохромних світлинах. Сподіваюся, що ті, хто матиме змогу побачити цю книгу, вловлять сенс, який я прагнула в неї вкласти, й матимуть естетичне задоволення від перегляду», – поділилася враженнями Вероніка.

А Василь Третяк під керівництвом викладача Василя Путрашика працював над оптимізацією й адаптивним дизайном сайту відділення журналістики УжНУ, якому в листопаді виповнилося вже 5 років. Про задум та роботу загалом теж поділився з нами: «Тему дипломної роботи задумав давно. Так склалося, що із самого початку навчання на відділенні журналістики більше цікавився новітніми засобами медіа. Коли був на 2–3 курсах, то сайт відділення жив дуже активно: ми працювали над його наповненням міні-редакціями, пробували запускати онлайн-радіо... Тоді робота просто кипіла:)

Василь Третяк

Потім поступово інтерес до цього ресурсу став знижуватися: можливо, далося взнаки те, що в інформаційному просторі Закарпаття з'явилося чимало нових порталів, і наш на їхньому тлі виглядав дещо застарілим. Тому, коли постало питання про вибір теми дипломного проекту, вирішив, що варто дати нашому сайту нове дихання. Цю ідею підтримав мій науковий керівник, який є розробником сайту відділення журналістики, тепер – головним редактором Медіацентру УжНУ, Василь Путрашик. Робота не з легких: довелося докласти чимало зусиль, аби змінити стару версію на сучасну. Зараз він оптимізований для пошуковиків, має новий адаптивний дизайн. Ресурс відкритий тільки два дні, а ми почули вже чимало схвальних відгуків! Сподіваюся, тепер сайт відділення журналістики знову буде повноцінною мультимедійною платформою для навчання наших студентів. Принаймні ми для цього зробили, що змогли. Хоч працювати завжди є над чим».

Успішно захистили свої проекти й інші випускники відділення журналістики. Члени комісії дали схвальні відгуки й побажали успіхів у майбутній діяльності.

Щиро вітаємо випускників з успішним завершенням навчання та бажаємо усіляких досягнень в обраній професії!

_x_PS1 23–24 червня відбулися захисти дипломних робіт студентів денної і заочної форм навчання відділення журналістики філологічного факультету УжНУ._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2016/06/41diplomni/komisija.jpg_x_PS6 Екзаменаційна комісія_x_PS7 50%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра,_x_PS11 фото Віталія Завадяка_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Вітаємо! | 25.06.16 | Додав Г_Кришiнець | 689 | 5.0/2
Теги: журналісти, дипломні роботи, комісія, студенти, захист, відділення журналістики

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

2
avatar
1
1 Шумицька \ IP: 193.34.172.247 • 18:00, 25.06.16
"Протягом усіх століть, хоч який би застій переживало людство, хоч би яку жорстокість воно практикувало, завдяки добродійству людей, які розуміли, що пшениця мусить отримувати воду, щоб рости, що покладені кривою лінією камені складаються в арку, що два додати два дорівнює чотири, що любові не можна служити катуваннями, а життя годувати руйнуванням, - лише завдяки добродійству цих людей решта навчилися переживати ті миті, коли їм вдавалося відчути себе людськими істотами..."

Це з "Атлант розправив плечі" Айн Ренд.

Вітаю журналістів-випускників із завершенням навчання в університеті саме цими словами, хоч їх можна і треба сприймати критично, а це важлива складова журналістського фаху.

І ще: "... Золото - це пальне, яке робить чудеса, але жодне пальне не потрібне там, де немає двигуна... ".

Обіймаю всіх smile і дякую Оксані, яка підготувала пречудовий матеріал про однокурсників, але ні словом не згадала про себе...

Оксана Пітра, журналіст Медіацентру УжНУ, теж успішно захистилася!!! Усією редакцією бажаємо їй того щастя, про яке вона мріє!!!
avatar
2 Оксана_Пітра \ IP: 176.102.53.248 • 20:59, 26.06.16
"Учитель - це людина, котра вирощує дві думки там, де раніше зростала одна". Е.Хоббард

Дякую Вам, Галино Василівно! Спасибі всьому колективу Медіацентру за допомогу, підтримку, розуміння, моральний і професійний зріст. Життєві цінності та істини приходять з досвідом, особливо професійним... Людина жива і щаслива, коли є корисною і потрібною іншим людям, як було протягом роботи в МЦ...

Моя школо життя, перша і єдина редакціє, будьте сильними і справжніми!

Окремо дуже вдячна головному редактору - Василю Івановичу, бо з такими терплячими, мудрими, хорошими, щирими і людяними редакторами журналістика стане щастям, задоволенням, справою всього життя...

З повагою, Оксана Пітра!
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики