Вівторок, 22.10.19, 04:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Традиції

На гуманітарно-природничому факультеті святкували День угорської дипломатії
Відкриття фотовиставки

На початку 2016 року Вчена рада УжНУ затвердила в структурі гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання Центр дослідження європейської інтеграції та національних меншин. Саме директор підрозділу Єва Кіш та її заступник Василь Беликанич стали ініціаторами відзначення Дня угорської дипломатії.

Днями відбувся перший захід у рамках діяльності центру, який приурочили до Дня угорської дипломатії. Свято відзначають 19 листопада, починаючи з 2012 року. Дата символічна: саме цього дня відбувся перший з’їзд монархів у Вишеграді 1335 року. Угорщина визнала цей день як зв'язок між минулим і майбутнім, адже вишеградська співпраця існує з тих давніх часів дотепер. Нині – як центральноєвропейська організація, у котрій успішно співпрацюють Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина.

Дейнеш Балог та Міклош Нотт

Організатори вирішили пов’язати дату безпосередньо з навчальним процесом. Тема є актуальною, адже вже третій рік поспіль на базі факультету функціонує спеціальність «Міжнародні відносини». Тут навчають аташе, перекладачів, дипломатів, консулів. Єва Бернатівна та Василь Васильович улаштували студентам зустріч зі знавцями своєї справи – консулами Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Дейнешем Балогом та Міклошем Ноттом.

Студенти теж не залишилися осторонь, влаштували фотовиставку зі світлинами відомих дипломатів та історичних постатей, підготували короткі факти з біографії людей, що зображені на фото. Тут можна побачити Маргарет Тетчер, Вінстона Черчилля, Нельсона Манделу, Андрія Громико. А одну фотораму студенти вирішили залишити пустою, так би мовити, інкогніто – як символ того, що будь-хто з них може доповнити цей ряд відомих постатей.

Учасники заходу

Після вступного слова й відкриття фотовиставки, продовжили захід у книгозбірні імені Берчені. Запрошені гості розповіли студентам про реальні консульські обов’язки. Ішлося не про суху теорію, а конкретні випадки, які траплялися за час роботи поважних консулів.

Дейнеш Балог, Міклош Нотт та Єва Кіш

Розказували про свою роботу в різних містах світу, згадали і Бонн, і Відень, і Брюссель. Відтак студенти жваво реагували на почуте, ставили безліч запитань, довго не відпускаючи гостей.

На завершення пані Кіш підсумувала: «Дякую за змістовні доповіді нашим гостям. Спасибі всім студентам за те, що долучилися до заходу й проявили себе якнайкраще. Нехай це свято дипломатії стане доброю традицією нашого підрозділу. І з кожним роком нехай зростає як число запрошених гостей, так і кількість студентів і співробітників нашої сфери, аби дискусії ставали ще більш жвавими!»

Агнеса Сабелко

для Медіацентру УжНУ
Традиції | 18.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 556 | 0.0/0
Теги: студенти, ГПФ, Угорщина, День дипломатії

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики