Субота, 28.01.23, 09:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Річниця

На філологічному факультеті УжНУ відбулися «Добошівські читання»

Згадати добрими словами одного з фундаторів Ужгородського університету завітав в. о. проректора УжНУ з наукової роботи Юліан Височанський, підкресливши, що такий формат зустрічі – це приємні спогади для колег, а для студентів – ближче знайомство з людьми – творцями історії навчального закладу.

Добошівські читання

Пан проректор акцентував увагу на багатогранності постаті Василя Добоша, якому довелося і на фронті воювати, і навчально-науковою, організаційною роботою у виші займатися. Основним досягненням професора Юліан Миронович уважає участь у творенні мовознавчої школи на Закарпатті.

Декан філологічного факультету Галина Шумицька згадувала теплими словами не лише професора, керівника філфаку, а й «світлого воїна, який пройшов фронтовими дорогами». Розповідала, що Василь Іванович іноді ділився спогадами про роки війни зі своїми студентами. «І на гадку таке не спадало, що про війну мені розказуватимуть мої теперішні студенти, які відстоювали право на власну свободу на Майдані, а тепер працюють волонтерами в зоні АТО», – хвилюється Галина Василівна. Зауважує також, що у професора є багато нагород – бойових, трудових, ювілейних, але найважливішою є пам’ять його учнів, послідовників, соратників.

Приємним подарунком для всіх став відеоспомин про відомого науковця, підготовлений Медіацентром УжНУ, у якому представлені архівні матеріали, а також нинішні спогади про професора Добоша його учнів, аспірантів, колег.

Продовжилися «Добошівські читання» виголошенням доповідей науковців. Так, завідувач кафедри української мови професор Іван Сабадош розповідав про Василя Добоша як про вченого, педагога, людину.  Завідувач кафедри угорської філології професор Петро Лизанець згадував про Василя Добоша передусім як про відомого синтаксиста. Професор Валентина Статєєва доповідала про постать науковця в енциклопедичних джерелах. Наголосивши на вагомості докторського дослідження Василя Добоша «Синтаксис південнокарпатських говорів», Валентина Іванівна зауважила, що досі не виконано іншого такого дослідження з діалектного синтаксису інших регіонів.  Теплими спогадами про колегу й товариша поділився і доцент кафедри української літератури Юрій Балега.

 

На святкуванні 90-ї річниці від дня народження професора Василя Добоша були присутні і його старший син Мирослав Васильович та племінник Василь Михайлович.

Пан Мирослав висловив щиру подяку від усієї родини організаторам ушанування пам’яті, а пан Василь наголосив на тому, що професор Добош був уважним до дрібниць як на роботі, так і в родині, двері їхньої хати не зачинялися для відвідувачів майже ніколи, бо ж намагався допомогти всім.

Студенти третього курсу українського відділення підготували художню програму, під час якої теплими зворушливими словами подяки вшановували пам’ять Василя Івановича Добоша:

Професор Добош щиро любив мову.
Плекав її він завжди й повсякчас.
І сам заклав таку тверду основу
Тим людям, які нині учать нас.

Він синтаксис пояснював доступно,
Його знання – безмежний океан.
Його любов до мови – невідступна,
І на філфаку він чудовий був декан.

На жаль, його немає поруч з нами,
Але він завжди житиме в серцях.
Його знання, пронесені віками,
Залишаться світилом для всіх нас.

_x_PS1 29 жовтня на філологічному факультеті відбулися наукові читання з нагоди 90-річчя від дня народження професора кафедри української мови, декана філологічного факультету (1984–1987 рр.) Василя Івановича Добоша (1924–2001). У цей світлий день пам’яті своїми спогадами про відомого науковця-синтаксиста, добру й толерантну людину ділилися колеги, друзі та рідні._x_PS2 /live/2014/10/0107dobow/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 Фото, відео Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Річниця | 31.10.14 | Додав Зизич | 1582 | 5.0/4
Теги: Філологічний факультет, пам’ять, Василь Добош, «Добошівські читання»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики