Середа, 17.08.22, 03:54 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

На факультеті МПМБ обговорили нагальні проблеми України у стосунках з Росією, Європою та Америкою

Захід, приурочений до Дня української дипломатії, відбувся на факультеті МПМБ не випадково,  адже саме цей факультет готує відповідні кадри.

Іван Вовканич, Ігор Тодоров

Із представниками ЗМІ поспілкувалися професор Іван Вовканич – декан факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу; професор Ігор Тодоров – директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ; викладачі факультету, експерти Центру Віталій Андрейко, Вікторія Бондаренко, Юрій Копинець, Юрій Мателешко та Михайло Шелемба.

Фахівці підбили підсумки зовнішньополітичної діяльності нашої держави у 2015 році та обговорили, зокрема, питання про виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом; продовження стратегічного партнерства з НАТО; двосторонні відносини України з іншими країнами.

Іван Вовканич тезово окреслив нинішнє становище України. «Наразі основна загроза України, за словами Івана Вовканича, – продовження військових дій на Сході. Небезпека буде залишатися і на початку наступного року. На жаль, за Росією залишається вибір воєнної опції: виконання керованими угрупуваннями удару за визначеним сценарієм, вибір формату війни (від продовження підривної діяльності на всій території України до безконтактних ударів за декількома напрямками). Тобто саме за Росією зберігається стратегічна ініціатива».

Ігор Тодоров

Через воєнну операцію Російської Федерації у Сирії рівень військової небезпеки для України певною мірою знизився. Наразі для нас є вкрай важливим збереження західних санкцій проти Росії, хоча питання щодо їх зняття уже порушують. «Якщо Україна не робитиме кардинальних кроків (забезпечення обороноздатності, реформування низки структурних підрозділів), питання про скасування санкцій постане знову. А самостійно Україна витримати війну навряд чи зможе…».

Ігор Тодоров наголосив на тому, що вже понад півтора року ми не називаємо речі своїми іменами: «Майже щодня в нас гинуть люди навіть за умов «перемир’я», а все це називається АТО». Також пан професор звернув свою увагу і на позитивні моменти у зовнішній політиці держави: «Попри шалений тиск Росії, з 1 січня почне діяти Угода про асоціацію з ЄС, українську позицію доводять до відома світових лідерів (хоча, на жаль, у нас діє практика подвійних стандартів), позитивним є і надання безвізового режиму – це перемога, але її не треба переоцінювати».

Торкнулися й теми співпраці із НАТО, тримільярдного боргу України перед Росією та невиконання Москвою Будапештського меморандуму та Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Віталій Андрейко порушив питання співпраці України та країн-сусідів – це може бути вигідним та дієвим інструментом для нашої країни. Важливою перемогою, на думку експерта, для України є визначення конкретних дат щодо виконання тих чи тих угод.

Підпис

Компетентні експерти запевнили, що для Закарпаття нема загрози вторгнення Угорщини на нашу територію: «Угорщина є членом ЄС і НАТО, тому свою зовнішню політику вона координує з цими організаціями. У зв’язку з цим може діяти тільки в контексті загальноєвропейської політики», – коментує Юрій Метелешко. Пан Тодоров доповнює: «Небезпека всередині країни, і заплющувати очі на це не можна. Усі спроби розхитати Україну зсередини мають бути ліквідовані на самому початку. Спецслужби можуть це робити, коли є бажання. На Донбасі такого бажання не було – от і дістали те, що дістали».

Що ж до питання повернення окупованих територій, поки прогнози невтішні: за Мінськими домовленостями повернення Криму не передбачається взагалі. Це питання, як вважають фахівці, постане, але не скоро. Повернення територій може відбутися лише у контексті важливих структурних змін у міжнародній системі. Утім експерти висловлюють впевненість, що ми повернемо Крим, але тільки за умови підтримки з боку інших держав. А от із Донбасом ситуація дещо інша: шанси на повернення більші, але однозначно ці області не повернуться як звичайні адміністративно-територіальні одиниці, а матимуть статус автономії.

Загалом українське суспільство має бути об’єднаним, а влада повинна мати тверду позицію, щоб не тільки розв’язати питання війни, а й створити потужну і розвинену державу. Надія не вмирає.

_x_PS1 22 грудня у малому конференц-залі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу обговорили актуальні питання зовнішньої політики України та місця нашої держави на міжнародній арені._x_PS2 /live/2015/12/75mb/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 23.12.15 | Додав Lucky | 818 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик