П`ятниця, 12.08.22, 05:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

На економічному факультеті пройшла перша Міжнародна інтернет-конференція щодо обліку, аналізу, аудиту та оподаткування

Зважаючи на те, що економіка України перебуває в умовах трансформаційних процесів, які потребують науково обґрунтованого підходу до реформування всіх інституційних ділянок, реформування інституцій неможливе без розробки конкретних заходів з удосконалення обліку, контролю, аналізу, аудиту та оподаткування, підвищення якості і змісту підготовки фахівців, спрямованих на ефективне їх функціонування.

Мета І Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції – комплексний науковий розгляд актуальних проблем обліку, контролю, аудиту, аналізу та оподаткування, підвищення якості і змісту підготовки фахівців із залученням зусиль науковців, аспірантів, студентів, встановлення контактів між вченими різних країн, обмін науковими результатами і дослідницьким досвідом.

Програмою інтернет-конференції були визначені такі напрями для реалізації названої вище мети: міжнародний та національний досвід розвитку обліку в умовах глобалізації економіки; управлінський облік і контролінг у системі стратегічного управління підприємством; економічний аналіз та аналітичне забезпечення управління діяльністю суб'єктів господарювання; проблеми гармонізації фінансової звітності в Україні з Міжнародними стандартами; бухгалтерський облік у контексті перспектив удосконалення оподаткування підприємницької діяльності в Україні; аудит в умовах глобалізації економіки; якість і зміст підготовки фахівців з напряму 071 «Облік і оподаткування», тези доповідей за якими були представлені науковцями та дослідниками.

Організаторами конференції стали: ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; Аудиторська палата України; Спілка аудиторів України; журнал «Бухгалтерський облік і аудит»; Журнал «Економіка. Фінанси. Право»; Білоруський державний економічний університет; Молдавська економічна академія; Університет Корвінус (Угорщина); Вільнюський університет (Литва); Університет економіки у Кракові (Польща); Технічний університет у Кошицях (Словацька Республіка); Вища школа міжнародного бізнесу ISM у Пряшеві (Словацька Республіка).

Серед основних результатів конференції – створення законодавчих та організаційних передумов для реформування системи бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі світовими стандартами; гармонізація та узгодження бухгалтерського та податкового законодавства в різних сферах діяльності з метою детінізації економіки; розробка адаптивної обліково-аналітичної системи у господарську діяльність підприємств, яка забезпечить підвищення їх управління та сприятиме ефективному прийняття управлінських рішень; розробка та уточнення рекомендацій, спрямованих на дальше удосконалення якості і змісту підготовки бакалаврів і магістрів відповідно до сучасних вимог глобалізаційних процесів; визначення концептуальних напрямів наукових досліджень для теоретичного обґрунтування та наступного практичного впровадження рекомендацій.

Для участі в конференції науковцями та дослідниками подано 158 тез доповідей, з яких – 43 докторів наук, професорів. У конференції в її семи напрямах представлені тези доповідей науковців з 8 держав, зокрема з вишів України – 103 (з них 18 науковців нашої кафедри), а також з іноземних вузів – 55 тез, зокрема Білорусі – 13, Узбекистану – 9; Молдови – 5; Болгарії – 3; Литви – 1; Польщі – 1; з окремих вузів Росії – 23.

Важливо, що під час конференції значну увагу було приділено проблемам якості та змісту підготовки фахівців з напряму «Облік і оподаткування». Заслуговують на особливу увагу тези доповідей: доктора псих. наук, професора Калузького державного університету ім. К.Е. Ціолковського М.Р. Арпентьєвої на тему «Динамічні здатності освітньої організації у забезпеченні управління її життєдіяльністю»; д.е.н., проф., зав. кафедри обліку в кредитних та бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Л.М. Кіндрацької на тему «Взаємозалежність теорії і практики бухгалтерського обліку у процесі підготовки фахівців з обліку та оподаткування»; д.е.н., проф. кафедри обліку і аудиту Вільнюського університету В.Ю. Лакіса «Підготовка фахівців з обліку і аудиту у Вільнюському університеті»; проф., зав. кафедри обліку і аудиту УжНУ Й.Я. Даньківа «Про систему підготовки фахівців з обліку в угорському університеті «Корвінус» (Будапешт)»; д.е.н., проф., зав. кафедри обліку, аналізу і аудиту Білоруського державного економічного університету на тему «Актуальні проблеми суттєвого співробітництва вузів»; д.е.н., проф. кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу Тернопільського національного економічного університету П.Р. Пуцентейла на тему «Якість і зміст підготовки бухгалтера-аналітика»; доцента кафедри обліку і оподаткування Східноєвропейського університету економіки та менеджменту Н.М. Светлової на тему «Сучасні виклики для бухгалтерської професії»; д. пед. н., проф., завкафедри бухгалтерського обліку Національної академії статистики, обліку і аудиту М.Т. Теловатої на тему «Внутрішні чинники, що впливають на конкурентоспроможність вищих навчальних закладів» та інші.

За результатами конференції підготовлені рекомендації, направлені на адресу Міністерства освіти і науки України, Мінфіну, редакціям журналів «Бухгалтерський облік і аудит» та «Економіка. Фінанси. Право», а також Аудиторській палаті України та Спілці аудиторів України.

За матеріалами тез доповідей учасників конференції науковцями кафедри обліку і аудиту УжНУ підготовлений і виданий Збірник тез доповідей обсягом 470 сторінок, з яким можна ознайомитись на сайті кафедри.

_x_PS1 21 квітня відбулася перша Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки» в рамках виконання ініціативної теми кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» «Облік, аналіз, аудит і оподаткування в умовах глобалізації економіки»._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2017/05/internet-konf.jpg_x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 60%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією завідувача кафедри обліку й аудиту, _x_PS11 професора Йосипа Даньківа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 03.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 635 | 0.0/0
Теги: інтернет-конференція, облік і аудит, Економісти

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик