П`ятниця, 22.10.21, 22:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Молодь узяла участь у тренінгу «Активні громадяни»

Створювати корисні для громади проекти й утілювати їх у життя вчилися небайдужі ужгородці на тренінгу «Активні громадяни», що в ці вихідні відбувся на базі факультету історії та міжнародних відносин.

 

Акцію проводять уже не вперше з ініціативи Британської ради. До організації долучилися Агенція розвитку громадянського суспільства та Інститут суспільних ініціатив, а координувала захід ГО «Інститут міста Ужгорода». Програма діє в 40 країнах світу і спрямована на забезпечення цілей сталого розвитку через локальні кроки.

Фасилітатор проекту Людмила Лівак зауважила: «Британська рада підтримує ініціативи активних людей на місцях, аби допомогти втілити проекти соціальної дії. Мають філософію: мисли глобально, а дій локально. Ця програма навчальна, тож спрямована на те, аби прищепити людям навички створювати соціальну дію, робити проекти, а також містить елементи проектного менеджменту».

 

Упродовж двох днів займалися самовизначенням, установленням власних життєвих цінностей, вчилися вести діалог тощо. Говорили й про те, що таке соціальна дія, як визначити мету проекту, залучати партнерів. Навчалися нового в нетрадиційний спосіб: не за допомогою лекцій, а через практичні вправи – за допомогою фасилітації, тобто обговорення й вирішення проблеми групою людей.

«Мали на меті залучити якомога більше студентів, тобто рушійної сили нашої держави. Нам удалося, бо більша частина учасників – саме представники нашого університету, зокрема з факультету суспільних наук, історії та міжнародних відносин, а також факультету міжнародних економічних відносин. Ці тренінги дають можливість відчути свою значущість і зрозуміти, що кожен може зробити щось суспільно корисне», – каже доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич.

 

Учасниками тренінгу мали змогу стати всі, кому не байдужа доля рідного міста, незалежно від статі та віку.

Студентка ФСН Дар’я Жмаченко захоплена тренінгом і радо розповідає: «Я хотіла дізнатися нове й закріпити ті знання, що вже маю. Тренінг виявився дуже інформативним. Головне, чого нас навчили за ці два дні, – це розробка проекту на всіх етапах, постановка мети, виокремлення головних цілей, ідей, принципів. Пояснили, як обирати цільову аудиторію, як залучати партнерів. Я не пожалкувала, що витратила свої вихідні на цей тренінг, – завела нові знайомства, дістала позитивні враження і, звісно, набула нових знань».

Громадські активісти, що пройшли цей тренінг й отримали сертифікат, можуть подаватися на конкурс до Британської ради, аби виграти фінансування свого першого проекту.

Ксенія Шокіна,

фото Людмили Лівак
Обмін досвідом | 20.03.17 | Додав Гaлинa_Кришінець | 706 | 0.0/0
Теги: Британська Рада, тренінг, «Активні громадяни»

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик