Четвер, 27.01.22, 20:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Не словом, а ділом

Кафедра соціальної медицини та гігієни УжНУ готова до святкування 400-річчя від заснування вишу!
Олександр Фера - натхненник створення музею
Кафедра соціальної медицини та гігієни УжНУ однією з перших вирішила підтримати ректора нашого вишу Федора Ващука у зверненні до історії своїх підрозділів. Йдеться про те, що одна з аудиторій цієї кафедри відтепер відображає історію її становлення, досягнення й дальші перспективи.

В аудиторії представлено два великі стенди, а також понад 50 рамок із презентацією наукових досягнень кафедри та її співробітників. Про кропітку роботу та екскурс в історію нам розповів Олександр Фера, завідувач кафедри.

– Після чергових зборів трудового колективу, коли ректор мовив про необхідність поглибленого історичного пошуку і планування відзначення 400-річчя нашого вишу, мені подумалося, що варто розпочати з історії кожного підрозділу. Оскільки наша кафедра є однією із найстарших (протягом різного часу назва її змінювалася – на момент виникнення це була кафедра соціальної гігієни, організації охорони здоров'я та загальної гігієни), а заснована вона 1949 року, я вважав за доцільне репрезентувати її становлення та сучасний етап розвитку.

Таким чином ми розділили ілюстративний матеріал на 2 розділи і відповідно стенди: етапи становлення і сучасність. До першого стенду (про нинішній етап) ми попросили дати вступне слово ректора нашого вишу Федора Ващука, у якому він схвально оцінив наші наміри, побажав успіхів, дальших високих досягнень. На цьому стенді ми відобразили наукові досягнення кафедри та її працівників: це монографії, співробітництво з іншими осередками вищої освіти, участь у численних міжнародних конференціях, призові місця на всеукраїнських олімпіадах із соціальної медицини тощо.

Пошук інформації для другого стенду (про історію розвитку кафедри) передбачав серйозну й кропітку роботу. Допомагали нам студенти-п’ятикурсники: ми дістали дозвіл на роботу в архівах університету, тож студенти почали опрацьовувати першоджерела – відбирали, сортували ті матеріали, які були необхідні. Багато часу витратили на оформлення й виготовлення самих стендів, а також рамок з дипломами, обкладинками монографій тощо. В аудиторії висять також портрети завідувачів кафедри, виконані талановитими студентами нашого підрозділу.

Над збором архівного матеріалу ми працювали приблизно три місяці. Потім почалося упорядкування матеріалу. Зважаючи на те, що наша кафедра не завжди функціонувала як самостійний підрозділ (були періоди, коли до неї входили ті чи інші курси), ми вважали за доцільне виділити чотири періоди становлення, пов'язані з чотирма її завідувачами відповідно.

Початкова верстка, яку я бачив, мене не задовольняла – вона була непогана, але аматорська. Тоді, знову-таки через нашого студента, нам удалося вийти на співпрацю з професіоналом – кандидатом мистецтвознавства, доцентом кафедри журналістики Лесею Поліхою. Саме вона пішла нам назустріч, допомогла доопрацювати ці два стенди, довела їх до високого рівня, який тепер маємо.

Дуже втішно, що вся робота, крім друку, зроблена працівниками УжНУ, у тому числі й студентами медичного факультету. Мені надзвичайно приємно, що студенти розкрили такі багатопрофільні здібності, ставилися до роботи дуже відповідально, хвилювалися, прислухалися до побажань та зауважень, які виникали в ході роботи (цей процес, до речі, в цілому зайняв майже 5 місяців). Наразі, на мою думку, ми зробили хай і невеликий, але гідний внесок у виконання того, що наш ректор накреслив стосовно підготовки до відзначення 400-річчя існування вищої освіти на Закарпатті.

P. S. Насамкінець Олександр Васильович привітав усіх із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим, а також подякував працівникам Медіацентру УжНУ за співпрацю.

Ірина ЛевінаНе словом, а ділом | 30.12.13 | Додав Шумицька | 2212 | 0.0/0
Теги: Медичний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики