Середа, 20.11.19, 04:56 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

«Інноваційні технології — це легко!» – вважає Василь Біланчук

Нещодавно в УжНУ відбулося друге громадське обговорення перспектив упровадження інноваційних інформаційних технологій у виші, на якому виступав начальник інформаційно-технічного центру університету, старший викладач фізичного факультету Василь Біланчук з темою «Інформаційний простір інноваційного університету».

Розповідав Василь Васильович про сучасний інформаційний та єдиний телекомунікаційний простір, автоматизацію діяльності вишу, доводив, що впровадження нових інноваційних технологій не є чимось надскладним.

На думку пана Василя, структурований інформаційний простір має складатися з «живого журналу» подій, що передбачає комунікацію в одній соціальній мережі, яка дуже потрібна нині нашому університету (нею може стати, приміром, соцмережа CAMPUS 2.0.); громадська приймальня; дистанційне інтерактивне навчання; презентація всіх і кожного в діяльності УжНУ; автентичні структуровані електронні бази знань, а саме сертифікація й ліцензування інноваційних технологій, монетизація.

«Автоматизацію вишу доцільно розпочати насамперед зі створення онлайн-кабінету для викладача і студента, також важливим є розсилання «гарячих» повідомлень для викладача і студента.

Удосконалення наповнення ЄДЕБО (єдина державна електронна база з питань освіти і електронний вступ) є значним ресурсом УжНУ для створення єдиного інфопростору. Автентичну базу даних про структуру вишу й студентів апріорі слід використовувати для потреб університету. Аби автоматизацію навчального закладу пришвидшити й зуміти її на належному рівні подати до використання, варто пам’ятати про свідоме використання ресурсів УжНУ», – каже доповідач.

Розповідав Василь Васильович і про єдиний телекомунікаційний простір, який передбачає стабільні канали доступу до Всесвітньої мережі (два провайдери Інтернету та створення автономної системи), об’єднання мережі в єдину технічну структуру (оптоволоконні мережі передач даних), створення зон відкритого доступу до Інтернету в корпусах для працівників і студентів УжНУ (wi-fi-зони й термінали самообслуговування).

Як зауважує Василь Біланчук, нові інноваційні технології – це легко: «Аби наш університет був на відповідному рівні серед інших вишів, медійно-технічна підтримка також повинна бути адекватною. Це і мультиплікація через засоби масової інформації, і різнорівнева структура підтримки масових заходів під трендом УжНУ тощо.

Також варто створювати програми інноваційного кар’єрного зростання працівників, як це практикується в закордонних вишах. Важливим тут є системний підхід – використання курсів, форумів, конференцій тощо, створення плану наповнення бази знань структурованого дистанційного навчання працівників та студентів університету, впровадження паспорта спеціальностей (посад), на часі – організація Асоціації випускників УжНУ.

«З інновацій варто робити науку», – вважає Василь Васильович. Потрібно проводити конференції та семінари з нахилом до інноваційних інтерактивних програм навчання, влаштовувати різноманітні конкурси та  олімпіади з ІТ-технологій у навчанні та залучати зовнішні інноваційні структури. Що ж до кадрового ІТ-потенціалу, то тут варто внести певні корегування:

• переходити від кількості працівників до якості праці;
• залучати молоде покоління для створення пілотних проектів (студенти і є цим молодим поколінням, оскільки вони готові експериментувати й мають свіжий погляд на ІТ-технології);
• використовувати дистанційні й класичні форми підвищення кваліфікації;
• орієнтуватися на синергетичний ефект від постійної кваліфікаційної складової.

Василь Біланчук уважає: ідентифікація себе з університетом – це найголовніша програма УжНУ.

Презентацію Василя Біланчука на тему: «Інформаційний простір сучасного інноваційного університету» можна переглянути тут. До слова, для університетів користування веб-ресурсом PREZI.COM є безкоштовним!

Галина Риган,

для Медіацентру УжНУ
Зблизька | 27.06.14 | Додав Lucky | 1213 | 5.0/1
Теги: інноваційні технології, Василь Біланчук

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики