Вівторок, 28.01.20, 08:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Річниця

Фізичний факультет – гордість університету!
Фізичний факультет УжНУ

Фізичний факультет УжНУ – осередок науковців, котрі творять славну історію університету. У різні роки на його благо трудилися видатні особистості: один академік і три члени-кореспонденти НАН України, академік Академії інженерних наук ім. А. М. Прохорова та академік Російської академії наук, 7 академіків галузевих академій, 6 академіків АН вищої школи, 14 заслужених діячів науки й техніки, чотири заслужені працівники народної освіти України, 21 лауреат державної премії, три лауреати премії НАН України, три заслужені винахідники України…

Перераховувати можна й далі. Адже за 50 років свого існування цей підрозділ Ужгородського університету досяг високих результатів. На сьогодні він вважається одним із найпотужніших за науковим потенціалом в усьому університеті.

Гортаючи сторінки історії фізфаку, можна побачити, що за час роботи було підготовлено понад 6 тисяч висококваліфікованих спеціалістів, які плідно працюють у різних галузях народного господарства, освіти і науки. Нині факультет провадить підготовку бакалаврів за напрямами: фізика та астрономія, середня освіта (фізика), прикладна фізика та наноматеріали, мікро- та наносистемна техніка (мікро- та наноелектроніка), кібербезпека (безпека інформаційних і комунікаційних систем, системи технічного захисту інформації); спеціалістів і магістрів за спеціальностями: середня освіта  (фізика), фізика та астрономія, фізика ядра та фізика високих енергій, прикладна фізика та наноматеріали, безпека інформаційних і комунікаційних систем, системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки, фізична та біомедична електроніка.

Фізичний факультет

Активну роль у розвитку факультету беруть і студенти. Зокрема з їх ініціативи у 2000 році на базі СКБ ЗАТ було створено конструкторське бюро «Мікронік», а у 2005 – студентську наукову лабораторію електроніки та робототехніки. Тут молодь ознайомлюється зі специфікою інженерних робіт на виробництві, набуває практичних навичок у проектуванні та виготовленні сучасних приладів, реалізує власні конструкторські проекти в галузі радіоелектроніки та цифрової схемотехніки. Проектують електронні системи, використовуючи сучасну мікроелектронну елементну базу та комп’ютерні технології. Тобто юні фізики УжНУ здобувають належні знання, щоб згодом застосовувати їх у наукових починаннях. А кращі випускники мають можливість продовжувати навчання в аспірантурі.

У житті побутують стереотипи, ніби люди, котрі працюють у сфері точних наук, зовсім не вміють відпочивати. Студенти цього підрозділу разом зі своїми викладачами ламають такі судження, показуючи приклад для наслідування і в спорті (Кубок декана з футболу та волейболу), і в культурних дійств («Міс факультету та День першокурсника», «День Архімеда» тощо).

Радянський фізик-теоретик Лев Ландау мовив: «Найстрашніший гріх – це сумувати…» Фізичному факультету УжНУ сумувати ніколи, адже що не день, то пригода, сповнена нових, незвіданих відкриттів.

Марія Шелельо
Річниця | 17.12.16 | Додав Г_Кришiнець | 1022 | 5.0/2
Теги: Фізичний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики