Неділя, 22.09.19, 19:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студентська практика

Філологи пробують свої сили на педагогічній практиці
Під час уроку в школі

Останній зимовий місяць студенти-філологи зазвичай проводять на педагогічній практиці – україністи, русисти та словакісти – у школах та виші, журналісти – на телебаченні та в університеті. Ця пора є однією з найцікавіших у студентському житті четверто- та п’ятокурсників. Які емоції та враження вони мали за цей час, ми розпитали у студентів-практикантів усіх відділень.

Робота з учнями
Всі четвертокурсники, крім журналістів, уперше мають змогу спробувати себе в ролі педагога у школі: провести з десяток уроків, виховну годину, перевірити учнівські зошити та багато іншого. Одне слово, відчути, як це – бути вчителем. Єдина відмінність – у викладанні предметів.

Мар’яна Козик з українського відділення провела вже близько 10 уроків у 7 та 8 класах УЗОШ № 6 імені В. Ґренджі-Донського. Дівчина стверджує, що ця робота їй подобається, хоч і нервувала трохи перед уроками. «Рада, коли в очах учнів є інтерес до того, що ти розказуєш. Діти такі доброзичливі, дружелюбні, щирі», – каже студентка. Хоч практика ще не завершилася, Мар’яна вже переконалася, що на філфак прийшла недаремно, не помилилася із вибором професії – учительство їй подобається.

Четвертокурсниця-русистка Марина Кучак уже також спробувала провести уроки й з російської мови, й зі світової літератури. Дівчина дивується досить високому рівню знань учнів. Каже, що їй подобається робота із школярами.

Анна Малахова
Студенти-журналісти упродовж місяця мають спробувати свої сили на телебаченні, вдосконалити вміння робити інформаційні сюжети, авторські програми, попрацювати в кадрі...

Четвертокурсниця Анна Малахова стверджує, що вона не тільки закріпила здобуті навички, але й здобула неабиякий досвід. Дівчина проходить практику в редакції художньо-публіцистичних програм на обласному телеканалі, вже зробила і провела авторську програму «Арт-простір». Студентка каже, що саме авторські проекти їй вдаються легше, і це дівчині подобається.

Андрій Мигаль
У цей час проходять практику й студенти-магістранти всіх відділень. Крім чотирьох тижнів у школі, вони ще два тижні спробували викладати й у виші – читати лекції, проводити практичні заняття.

П’ятикурсник-словакіст Андрій Мигаль каже, що майже не виникало з цим проблем, бо впродовж п’яти років могли спостерігати за роботою своїх викладачів, добре ознайомлені із системою освіти. Чи не єдине, над чим треба було більше потрудитися – підготовка до лекцій і практичних. Порівнявши учительство і викладацьку діяльність, стверджує, що останнє набагато легше.

Після цікавої практики четвертокурсники повернуться до навчання, а для п’ятикурсників почнеться наступна практика – переддипломна.

Іванка Когутич
Студентська практика | 01.03.15 | Додав Шумицька | 786 | 5.0/1
Теги: педагогічна практика, Філологи

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики