Вівторок, 28.01.20, 08:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Письменник за прилавком

Дитяча письменниця Галина Малик теж стала за прилавок
Галина Малик

13 грудня учасницею акції «Письменник за прилавком», що в ужгородській книгарні «Кобзар» триває вже третій тиждень, стала дитяча письменниця та головний редактор Закарпатської філії видавництва «Знання» Галина Малик. Медіацентр цікавився в гості, як долучилася до ініціативи, які книги презентує та що думає про закарпатського читача.

Пані Галина розповідає, що до участі в акції її запросив професор УжНУ Федір Шандор. П’ять років тому він друкував підручник у видавництві, де працює гостя. За словами жінки, так і познайомилися з Федором Федоровичем, потоваришували... Нині за потреби допомагають одне одному.

Акція подобається завдяки її формату: коли читач бачить автора наживо, має можливість поспілкуватися з ним, це спонукає прочитати і його твір. А тому щороку пані Галина приходить сюди в рамках акції та відповідно вже вп’яте дістає звання «Письменник за прилавком».

Питаємо, чи має акція, на думку гості, майбутнє. У цьому Галина Малик не сумнівається. Вважає будь-яку пропаганду книжки й літератури позитивом. Звертає увагу й на те, що нині читають менше – на зміну паперовій книзі приходять ґаджети. Однак пані Галина впевнена: тільки книга розвиває нашу здатність мислити, а тому – житиме.

У літературному доробку письменниці чимало видань, але сьогодні презентувала ті, що побачили світ протягом останніх кількох років. Утім увесь прилавок був заповнений яскравими книжками, що так і хотілося погортати. Нам же гостя розповіла про останню надруковану – «Їде грудень на коні». Тут удалося втілити давній задум – не представити сюжетну історію, а саме звернути увагу юного читача на спокійне споглядання природи, перехід пір року.

Книжки Галини Малик

Продавала свої книги пані Галина за ціну видавництва. Каже, якби більше людей знали про акцію, то охочіше б і долучалися до неї. До прикладу, «Незвичайні пригоди Алі» входить до шкільної програми; сьогодні книгу також можна було придбати, й набагато дешевше, ніж у книгарнях чи інтернет-крамницях. Втім щороку чує: «Ви знову проводили акцію, а ми знову не знали». Чому? Адже анонси, як стверджує гостя, є й в Інтернеті, і на телебаченні.

Врешті запитуємо про закарпатського читача. Каже, наша область – найменш «читабельна». Розповідає, що кілька років тому ми мали акцію «Книжковий Миколай». Організовували зустрічі з сучасними письменниками, створювали книжкові виставки, залучали художників – тоді до Закарпаття приїздили гості з усієї країни... Згодом усе менше людей долучалося до ініціативи, і вона поступово згасла. Галина Малик висловлює сподівання, що з цією акцією такого не станеться. А ще – вітає всю університетську громаду з прийдешніми зимовими святами…

А ми знову чекаємо на ужгородців о 14:00 у книгарні «Кобзар». Будемо говорити про літературу, купувати книги за студентськими цінами та діставати автографи, поради й настанови від автора.

Антоніна Чундак
Письменник за прилавком | 14.12.16 | Додав VIP | 306 | 0.0/0
Теги: «Письменник за прилавком», Галина Малик, Дитяча письменниця

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики