Четвер, 23.01.20, 03:07 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

Будуємо Європу разом із нашими студентами

Здивувати сучасну молодь не дуже й просто. Фахівцям у різних галузях доводиться докладати чимало зусиль, аби привернути увагу найвибагливішої аудиторії. З цією метою в Ужгороді 2010 року була створена громадська організація «Європейська школа» – спочатку на базі проекту «Європейська школа обміну досвідом», який фінансувався Європейським Союзом. Поступово розробили відповідну документацію, оформили членство, розгорнули активну діяльність, а це дозволило отримати статус громадської освітньої організації європейського зразка.

 

Школярі, крім цікавого та змістовного навчання, активно проводять у «Європейській школі» вільний час, вчаться вести здоровий спосіб життя, об’єднуються у гуртки за інтересами, вивчають іноземну мову, мистецтвознавство, багато мандрують та влаштовують вечірки.

Аби працювати у «ЄШ», треба досягти 14-річного віку, заповнити відповідну картку та отримати посвідчення. Стати членом активу можуть і школярі, і студенти, і їх батьки. Студенти УжНУ беруть участь в організаційній роботі.

Євген Оборевич

«Европейска школа за останій рік стала для мене другою домівкою. Це місце, де ти працюєш із задоволенням, ділишся досвідом з молодшим поколінням, маючи змогу повернутися в часи свого тінейджерства. Організатори школи піклуються про всебічний розвиток своїх студентів-учнів, намагаючись зробити для них все можливе, починаючи від навчання і закінчуючи дозвіллям. Безкорислива робота працівників закладу і та любов, з якою вони роблять все для того, щоб європейська школа процвітала і розширювалася, вражає. А тому приємно бути частиною такого колективу, елементом нової машини, яка підійме та змінить рівень навчання на Закарпатті , а згодом і в Україні», – коментує студент економічного факультету Євген Оборевич.

Наталя Куськова

«Відвідуючи Європейську школу, шкодую лише про те, що не приєдналася до цієї організації раніше. Бо саме тут виховують справжніх європейців, людей з активною громадською позицією. Це місце, де панує рівність та взаємодопомога. Замість вчителів та учнів – студенти та тренери.

Мета школи – дати знання та навички, які допомагатимуть упродовж усього життя: комунікабельності, екоспоживання, знання європейських мов, серед яких угорська, польська, словацька та англійська.

Європейська школа – це не просто громадська організація, а друга сім’я, з якою подорожуєш, втілюєш власні ідеї та удосконалюєш суспільство. Також ми, студенти, завжди пам’ятаємо, що наша школа особлива завдяки кожному з нас!»  – розповідає Наталя Куськова, студентка філологічного факультету.

Борис Чернявський

Про активну участь наших студентів говорить і виконавчий директор ГО «Європейська школа» Борис Чернявський: «Наша громадська організація виховує справжніх лідерів учнівського та згодом студентського самоврядування! Це майбутні громадські активісти! Цього року повинен стартувати масштабний проект «Кращий учень року» серед школярів усіх шкіл Ужгорода, в рамках якого кращі учні змагатимуться за можливість стати студентом УжНУ.

Серед активістів Єврошколи багато студентів, які провадять профорієнтаційну роботу серед школярів Ужгорода. Згадаймо хоча б проект тематичних вечірок для школярів у студентському центрі дозвілля «Ювентус», що передбачає організацію якісного та змістовного дозвілля, пропагує здоровий спосіб життя та естетичне виховання учнівської молоді».

 

Учасниками організації є діти різного віку. Спочатку вони проходять співбесіду, а вже потім отримують членський квиток. Навчання проходить за системою трикутника: тренери-діти-батьки. Тут також діє правило звертання на «ти».

Відсутність ієрархії та панування рівності – особливість «Європейської школи». Заняття проходять у форматі інтерактивного тренінгу тривалістю 70-75 хвилин із обов’язковим залученням мультимедійних технологій. Тренінги часто проводять підприємці, посадовці, журналісти, представники дипломатичних установ, люди шоу-бізнесу. Дітей вчать працювати у команді, творчо й нетрадиційного мислити, допомагають професійно визначитися, виховують лідерські навички.

Ще однією вже упізнаваною особливістю «ЄШ» є організація  вечірок для учнів 8-11 класів у рамках проекту «Школа суспільного виживання». Кожна вечірка тематична, має свій стиль, декорації, дрес-код, програму, проходить, відповідно до закону, із 17:00 до 22:00. Тут діє заборона на алкоголь, тютюнопаління,а правопорядок забезпечує професійна охорона.

Світлана Лапига
Зблизька | 12.08.14 | Додав Lucky | 1153 | 0.0/0
Теги: Європейська школа

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики