Понеділок, 18.11.19, 04:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Традиції

Архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор привітав студентів та викладачів УжНУ з Великоднем!
Архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор

Шановна, дорога наша
студентська молоде!

Від себе особисто та Мукачівської єпархії Української Православної Церкви з душевною радістю вітаю всіх студентів та професорсько-викладацьку корпорацію УжНУ з Пасхою Христовою!

Христос Воскрес!

У цих двох словах – світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові. Нема свята більш радісного, як Світле Христове Воскресіння. Свята Церква називає цей день «святом зі свят і торжеством із торжеств». Пасха Господня є «праведність, і мир, і радість у Дусі Святім» (Рим. 14, 17). Сьогодні в єдиному радісному хорі у всіх країнах, всіма мовами світу звучать пасхальні піснеспіви. Воскресінням Христовим переможена багатовікова неправда, яку гріх і смерть приносили людині. Святий апостол Павло після Воскресіння переможно питає: «Смерте! Де твоє жало? Аде! Де твоя перемога? Немає їх!» (1 Кор. 15, 55), – тому що смерть переможена, ад спустошений, а приречені на ад визволені.

Розум людський, обмежений у своїй природі, не може повністю сприйняти, усвідомити і зрозуміти, подію Воскресіння. Факт Воскресіння можливо побачити тільки очима віри і внутрішнього нашого єства. Виражаючи значення і зміст воскресіння Христа, святий апостол говорить: «Якщо Христос не воскрес, то віра наша марна» (1. Кор. 15,17).

Незважаючи на те, що Христове Воскресіння відбулося в минулому часі, для нас, живущих понад дві тисячі років потому, ця перемога над смертю є нескінченним джерелом спасіння людини і всього світу повсюди і завжди. Воскресіння Христа – це не просто черговий «спогад про щось», це не сліпа віра в абстракцію, це – абсолютна і повна зміна людини й світу, це відновлення гармонії між Творцем і творінням, яке звершилося завдяки приходу і Воскресінню Боголюдини Христа. Кожну хвилину в будь-якій країні нашої планети Христос Воскресає знову і знову. Він Воскресає в кожній душі, яка втратила і щойно знайшла віру в Нього.

У цей переможний день нехай кожен із нас поділиться радістю Воскресіння Христового із знедоленими – вдовами і сиротами, хворими і підсудними, старими і бідними. Світло Воскресіння нехай ввійде і в їхні домівки, радість Пасхи нехай утішить і їхні знесилені душі. Щедра милостиня і добродійництво нехай стануть для нас тією справою Божою, яку тільки й потрібно робити в сьогоднішній день Воскресіння Христа.

У ці дні нехай наша внутрішня людина якомога глибше зазирне в своє єство, аніж звичайно, і принесе Воскреслому Христу все найкраще зі скарбниці душі. У сьогоднішню священну ніч, коли ми, зібравшись у храмі Божому, намагаємося співпереживати подію воскресіння, відкинемо всі наші буденні думки та турботи і станемо причасниками Його Пасхи.

Студентський вік – важливий етап розвитку особистості. У цей період відбувається становлення фахівця, формування світогляду, ідеалів, переконань. Цей час – особливий, найбільш вирішальний, красивий і неповторний. Бережіть його!

Переконаний, що студентство Ужгородського національного університету є старанним і натхненним. Пам’ятайте, що в університеті ви маєте унікальну можливість стати іншими. Шукайте допомоги в цьому як у книгах і лекціях викладачів, так і у Воскреслому Христі!

Возлюблені! Я знову і знову сердечно вітаю вас зі світлим святом Воскресіння Христа!

Сповнімося ж, браття і сестри, справжнім торжеством, обіймімо одне одного. Тим, хто нас ненавидить, простімо все заради Воскреслого і одним серцем співаймо найрадіснішими словами в світі: «Христос Воскресе із мертвих, смертію смерть поправ, і сущим во гробах життя даровав».

З любов’ю в Христі Воскреслому Феодор,

архієпископ Мукачівський і Ужгородський
Традиції | 01.05.16 | Додав VIP | 420 | 0.0/0
Теги: Вітання Феодора

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики