Понеділок, 18.11.19, 04:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Акції

В УжНУ відбулася загальноуніверситетська акція з перевірки зору
Локальний координатор UMSA – Арсен Біланін

23 листопада протягом дня студенти та викладачі нашого університету мали змогу безплатно пройти офтальмологічне обстеження та дізнатися, які вправи варто робити, щоб зберегти гострий зір.

Під час діагностики зору

Ініціювала акцію з перевірки зору організація UМSА. Координатори заходу — Арсен Біланін (локальний координатор UMSA), Олександр Голубенко (голова комітету SCOPH) та Бернадетта Алфелдій (голова комітету SCORP).

Акція проводиться в університеті вдруге. Один із координаторів Олександр Голубенко пояснює: «Мета такого заходу полягає у визначені рівня зору, його орієнтовній корекції, консультуванні з приводу профілактики розвитку короткозорості. Під час акції студентів-добровольців навчали гімнастичних вправ для тренування і розслаблення очних м'язів, а також провели офтальмоскопію з перевірки стану сітківки.

Під час акції

Студенти та викладачі вишу взяли активну участь в акції. Було обстежено близько 400 охочих. Більшість студентів мають стовідсотковий зір, але значна частина виявила зниження зору на 10–30%, що є наслідком несвоєчасної діагностики. Після консультації зі студентами-медиками чимало учасників вирішили придбати окуляри та пообіцяли регулярно проводити профілактичну гігієнічну гімнастику для очей».

Студентка філфаку Марія Якубишин прийшла на акцію з подругами-однокурсницями. Перевіркою задоволена: «Сьогодні наші викладачі повідомили нам, що на 3-му поверсі безкоштовно перевіряють зір. З нашого факультету було багато охочих узяти участь в акції. Нам запропонували заповнити анкету та відповісти на деякі питання, відтак ми пройшли процедуру перевірки зору. У мене 100-відсотковий! Сподобалося, як усе було проведено — приємна атмосфера та привітне ставлення. Також нас навчили, як допомогти очам відпочити».

Під час акції

Третьокурсниця Анастасія Свид перевіряє зір щороку. Вона розповіла, що про акцію студенти матфаку дізналися від свого заступника декана з виховної роботи Павла Мулеси. Дівчина каже, що має 100-відсотковий зір, тому потреби у спеціальних вправах немає.

В акції взяли участь не тільки студенти, а й викладачі. Павло Мулеса, який не тільки організував студентів, а й свій зір перевірив, каже, що помітив незначне погіршення: «У мене в сім’ї два окулісти — мама і сестра, але зір не перевіряю. Нинішній огляд показав, що в мене зір 80%. Думаю, це непогано, якщо врахувати, що працюю з ПК тривалий час ще з дитячого віку і нині проводжу за комп’ютером більшу частину дня. Правду кажучи, давно вже маю антиблікові окуляри спеціально для роботи за комп’ютером, але ними не користуюся. А от тренуванням зору займався давно — в сім’ї все ж таки є спеціалісти».

Результати обстеження загалом втішні, втім, за своїм зором варто стежити, а для цього проходити регулярну перевірку, аби в майбутньому не мати проблем.

Ксенія Шокіна

для Медіацентру УжНУ
Акції | 24.11.15 | Додав Шумицька | 465 | 0.0/0
Теги: перевірка зору, організація UМSА, загальноуніверситетська акція

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики