Роман Офіцинський
Абітурієнти – майбутні бакалаври історії Ужгородського національного університету проявляють неабиякий інтерес до спеціалізації «Американістика». Її фундатор, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський (до слова, автор публіцистичної книжки «Сто вражень з Америки» (2001), котрий свого часу прочитав цикл лекцій студентам Массачусетського університету і Ґрінфільдського коледжу, США (2007, 2008)) розповів про особливості нової спеціалізації:
«Справді з ініціативи кафедри історії України в Ужгородському національному університеті у 2016-2017 навчальному році відкривається спеціалізація «Американістика» на бакалавраті з напряму «Історія та археологія», починаючи з першого курсу. Навчальною програмою передбачене поглиблене вивчення не тільки минулого й сьогодення США і Канади, але й англійської та іспанської мов. На старших курсах англійська стане мовою викладання ряду історичних дисциплін. Адже вже два навчальні роки члени кафедри навчають студентів-іноземців історії України англійською.
Загалом американістика в Ужгородському національному університеті має тривалу перспективу. Найближчим часом планується передача в наш університет архіву і редакційної бібліотеки газет «Свобода» і «Ukrainian Weekly», що виходять у США відповідно з 1893 і 1933 років як видання Українського Народного Союзу. Ці документи і матеріали стануть вагомою підставою для відкриття під опікою кафедри історії України окремого навчально-наукового підрозділу з американістики.
Найближчі наші конкуренти - колеги з історичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, проте у них така спеціалізація для бакалаврів дещо менш амбітна й називається «Американістика та європейські студії». Натомість науково-педагогічні працівники кафедри історії України Ужгородського національного університету вельми конкурентоздатні, адже постійно залучені до міжнародних наукових проектів, провадять дослідження і стажуються в країнах Європейського Союзу та Північної Америки, видають свої праці англійською мовою, мають досвід викладання американським студентам. До того ж, деякі наші випускники працюють в університетах США і Канади.
Наші абітурієнти, розмірковуючи про свій остаточний вибір, можуть бути впевнені, що матимуть якісні освітні послуги. Навчальні заняття для істориків-американістів проводитимуться зокрема й на базі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, що має ошатне приміщення, сучасні мультимедійні системи і постійно поповнюється виданнями з американістики».
Вл. інф.
|