Четвер, 20.02.20, 18:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

«Свій» – «Інший» – «Чужий» у комунікативному просторі контактних зон

Після деякої перерви наші колеги й партнери з Північного Кавказу відновили скликання міжнародних конференцій з проблематики комунікативної взаємодії у контактних зонах в історичному часі.

Організаторами заходу, який відбувся 17–20 квітня, виступили Російське товариство інтелектуальної історії (РТІІ) та його Ставропольська філія, Північно-Кавказький федеральний університет, Інститут всесвітньої історії РАН. П’ятигорський лінгвістичний університет гостинно прийняв учасників.

Тематичний напрям, пов'язаний з дослідженням механізмів формування образів сприйняття, їхніх константних значень і динаміки змін, можливостей їхнього конструювання і деконструкції, є надзвичайно актуальним в історичній науці та суспільствознавстві.

Важлива сама по собі, названа проблематика набуває особливої значущості в нинішніх суспільно-політичних умовах, адже студії в царині історичної імагології дають відповіді на питання: через які мотиви й обставини формується образ ворога чи друга, «свого» чи «чужого»?

Програмна доповідь президента РТІІ, члена-кореспондента РАН, заступника директора Інституту всесвітньої історії РАН, д.і.н., професора Лорини Петрівни Рєпіної розкрила цікаву проблему принципів конструювання регіональних історій.
 
Ось лише кілька важливих умовиводів з цього виступу: в межах регіонів з сильно вираженою взаємодією формується одна регіональна історія. Але гетерогенність в рамках збереженої цілісності тягне за собою появу різних варіантів регіональних історій.
 
Доповідь Л.П. Рєпіної встановила загалом високу планку виступів і дискусій учасників конференції, котрі охопили проміжок історичного часу від античності до сьогодення.
 
Старший викладач кафедри нової і новітньої історії та історіографії УжНУ Сергій Ганус був запрошений до участі в роботі конференції як доповідач і керівник секції «Практика міжкультурних комунікацій і досвід культурних обмінів у просторі контактних зон». Ужгородський науковець виголосив доповідь на тему «Образ «іншого» в інтелектуальному просторі німецького Просвітництва».
 
Атмосфера роботи конференції була надзвичайно теплою, творчою. У цьому безсумнівна заслуга одного з провідних організаторів заходу – голови Ставропольського відділення РТІІ, декана факультету історії, філософії та мистецтв Північно-Кавказького федерального університетуту, д.і.н., професора І.В. Крючкова.

У спілкуванні з колегами обговорювали різні наукові, суспільні питання. Зокрема, плідно обмінялися думками щодо окремих питань розвитку німецької історіографії з д.і.н., професором Російського державного гуманітарного університету Н.В. Ростіславлєвою. З волгоградським колегою професором І.К. Кімом було досягнуто домовленості про розміщення публікацій студентів-істориків УжНУ в зарубіжному виданні. Професор А.В. Гладишев із Саратовського державного університету цікавився станом наполеонознавчих студій в Україні.

Під час звітування про роботу секції Сергій Ганус запропонував виокремити спеціальну підгалузь історичних дисциплін – історичне курортознавство. Присутні підтримали пропозицію.

Сергій Ганус,

старший викладач кафедри нової і новітньої історії та історіографії УжНУ
Наукові форуми | 20.05.14 | Додав Lucky | 1061 | 5.0/1
Теги: кафедра історіаграфії УжНУ

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик