Четвер, 28.10.21, 02:45 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Дозвілля

Студенти УжНУ провели ніч у бібліотеці
У читальній залі

У Всеукраїнський день бібліотек творчі студенти Ужгородського університету приєдналися до конкурсу «Поетичний мікрофон» і буквально провели ніч у бібліотеці. Дійство відбувалося у стінах Закарпатської обласної універсальної бібліотеки імені Федора Потушняка.

Читає Леся Дзямко

Цього осіннього вечора в бібліотеці панувала творча атмосфера. Зібралися люди різних поколінь, а об’єднала їх любов до слова і книги. Цікаво, що відвідувачі швидко змінювалися, рухалися: одні приходили й захоплено спостерігали, слухали, інші йшли чи то від утоми, чи від нудьги.

Але кожен тут міг знайти щось до душі – розмову в дружній компанії біля солодкого столу, драйвову музику, ліричні поезії чи меланхолійну прозу. Важливо, що до вільного мікрофона підходили творчі особистості самостійно. Хтось із трепетом, хтось – спокійно і впевнено. Серед читців були переважно студенти УжНУ та наші випускники.

Ганна Фельцан

Розпочати «Поетичний мікрофон» випала нагода випускниці відділення журналістики Марічці Черничко, яка прочитала тематичний вірш «Ніч». Цей твір і темний образ пані Ночі задав творчий настрій цілому вечору. Декламували інтимну поезію, еротичні вірші і, звичайно ж, патріотичні твори.

Молоді автори вилили на папір свої переживання від розлуки з батьками, коханими, які захищають Батьківщину. У багатьох на очах виступили сльози від поезії студентки другого курсу українського відділення Лесі Дзямко, яка зачитала ліричний монолог-звернення до тата під супровід гітари. Досі пригадую останні слова вірша: «Україна в нас одна й захищати її треба до кінця!». «Молитися за Україну, бо вона в огні» закликала у своїй прозовій новелі-роздумах й Ганна Фельцан, також студентка українського відділення філфаку.

Марія Трунова

Свої твори читали також випускниця Катка Мучичка, студенти Андріана Паращук, Антоніна Корнута, Іван Бойков та інші. Охочих виступити було стільки, що встановили регламент – читати тільки два вірші.

Для більшості тих, хто виступав, цей вечір став творчим дебютом. Серед таких, зокрема, й Марія Трунова, яка продекламувала еротичну та інтимну лірику, присвячену коханому, який перебуває в АТО. Дівчина абсолютно не хвилювалася, а під час читання її надихала реакція слухачів. Каже, що еротичну поезію слухали із здивуванням, а під час читання другої у багатьох змінився вираз обличчя, аж мороз по шкірі. Марія залишилася цілком задоволена дебютом. По секрету сказала, що невдовзі планує видати збірку інтимної лірики «Зігрій мене», яку саме завершує.

Трійко юнаків на гітарах виконали відомі мелодії...

Поетичне читання час від часу розбавляли виступи гурту «Етюд», трійко юнаків на гітарах виконали відомі мелодії, а ще відвідувачів бібліотеки розважав фокусник Олександр Шагур. Хлопець такі чудасії виробляв із трьома мотузками й картами, що дивом дивуєшся.

Завершилося святкування дня бібліотек пізньої ночі приголомшливим вогняним шоу. Кульмінацією цього виступу стало запалення герба під вигуки «Слава Україні! – Героям Слава!», якого було далеко видно посеред темної ночі. До речі, все свято, яке включало майстер-класи, конкурси, читання, аукціон та багато іншого, було насичене патріотичними мотивами. До того ж упродовж «Ночі в бібліотеці ’ 2» всі охочі мали змогу вкинути гроші у скриньку на підтримку поранених військових.

Іванка Когутич

для Медіацентру УжНУ
Дозвілля | 04.10.14 | Додав Шумицька | 1084 | 0.0/0
Теги: бібліотека

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]