Вівторок, 25.02.20, 16:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти-міжнародники вирішували конфлікт між Великою Британією та Північною Ірландією

Четвертокурсники факультету міжнародних відносин вирішили попрактикуватися в мистецтві переговорів і влаштували імітаційну гру «Переговори за Гарвардським методом» (Велика Британія – Північна Ірландія). Захід відбувся в рамках «Європейського тижня» на ФМВ Інституту економіки та міжнародних відносин з нагоди святкування Дня Європи в УжНУ.

Антоніна Стряпко

Гарвардський метод ведення переговорів відомий ще як «переговори без поразки». Кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Антоніна Стряпко, яка стала одним із ініціаторів заходу, розповіла, що такі імітаційні ігри проводяться на факультеті вже другий рік поспіль. Застосована методика переговорів була запропонована дослідниками Гарвардського університету Роджером Фішером та Вільямом Юрі. Головна її перевага в тому, що жодна зі сторін не може дістати відмову. Головне – відхід від власних позицій, погляд у суть конфлікту і досягнення компромісу без зайвих емоцій.

Під час переговорів

Тему конфлікту між Великою Британією та Північною Ірландією обрали не випадково: аргументували тим, що наразі регіональні «тертя» набувають дедалі більшої інтенсивності. Північна Ірландія в імітаційних переговорах прагнула до незалежності, а Велика Британія хотіла зберегти цілісність держави.

Студенти були повідомлені про тему переговорів заздалегідь і мали час до них підготуватися. Проте вони не знали, яка команда представлятиме сторону Британії, а яка – Північної Ірландії: це визначили на самому початку заходу методом жеребкування. Оцінювало студентів компетентне журі: кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин Павло Білак, завідувач кафедри теорії та практики перекладу УжНУ, професор Іван Зимомря, а також студент факультету міжнародних відносин Михайло Вакула, який неодноразово брав участь у таких імітаційних іграх.

Під час переговорів

Переговори тривали цілу годину й завершилися підписанням резолюції. Після аргументованих виступів кожної зі сторін, згоди дійшли в тому, що слід провести референдум на території Північної Ірландії, підготовку і контроль якого виконуватимуть обидві сторони. «Завдяки таким імітаційним іграм наші випускники можуть застосовувати знання на практиці і, працюючи вже в консульствах, посольствах тощо, будуть здатні забезпечити собі гідний заробіток», – каже Антоніна Стряпко. У резолюції вказано, що референдум проведуть через 2 роки після її ухвалення, тож студенти згодом ще раз зберуться обговорити результати і наступні після плебісциту дії.

Ірина Левіна
Теорія і практика | 08.05.14 | Додав Lucky | 843 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик