Середа, 07.12.22, 07:15 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

Студенти-математики УжНУ відвідали Ужгородський кафедральний собор

Священнослужителі Кафедрального собору проводять «Студентські зустрічі» вже давно. Цього разу зустріч з математиками УжНУ ініціював отець Ярослав Данко. Підтримав таку ідею заступник декана математичного факультету з виховної роботи Павло Мулеса, який розповідає:

«Екскурсію по церквах Закарпаття для своїх студентів я хотів організувати давно. А тут така нагода! До нас звернулися з пропозицією, від якої просто неможливо було відмовитись. Ми домовилися, що перша оглядова екскурсія буде присвячена відновленим фрескам собору. Заходом зацікавилися не лише студенти, а й один з наших викладачів — Володимир Ніколенко».

Екскурсія Кафедральним собором Ужгорода

Студентка першого курсу Діана Білецька радо ділиться враженнями від побаченого, адже, крім естетичної насолоди, студенти отримали й задоволення духовне:

«У сучасному світі молоді важкувато знайти правильну дорогу в житті, а такі заходи дають можливість розібратися зі своїми думками, розставити все на свої місця. Найбільше мене вразила атмосфера: хоч я там була вперше, але було таке відчуття, що я знайома з цими людьми цілу вічність. Отець Ярослав привітно нас зустрів та старався зробити так, щоб кожен почував себе, як удома. Провів екскурсію Кафедральним  собором, який зачаровує своїми настінними розписами. Під час зустрічі ми також переглядали фільм «Бог існує», який назавжди залишив слід у моєму серці, а потім обговорювали його за чашкою смачного чаю. Я переконана, що це була не остання наша зустріч».

Отець Ярослав

На жаль, студентам не вдалось відвідати найкрасивішу залу собору, бо вона була зачиненою. Проте це послужить стимулом відвідати його ще раз.

Студентські зустрічі

Екскурсантам було дуже цікаво слухати молодого священика, який водив їх залами та кімнатами старовинного собору, тому задавали отцю Ярославу купу питань. Відвідувачам настільки сподобалась екскурсія, що вони попросили показати їм ще якусь святиню Закарпаття, тому в планах — екскурсія у Горянську ротонду.

Павло Мулеса каже, що їм з Володимиром Ніколенком було дуже цікаво, адже порівнювали відреставровані зали з тим, що тут було раніше:

 

«Ми пам’ятаємо, як ходили сюди у бібліотеку. Раніше стіни були просто забілені вапном, а зараз зали відреставрували, відновили старовинні фрески — враження неймовірні! Нам навіть дозволили заглянути «за лаштунки» іконостаса — туди жінок не пускають. Там нашим очам відкрилися старовинні 3D зображення — ціла технологія того, як вони виконувалися».

«Зараз у соборі триває реставрація, тож ми на власні очі побачили, як відроджують старовинні розписи. Найбільше враження на мене саме це і справило. У відновлення вкладають чимало зусиль і ми змогли у цьому переконатися. Цього разу я привів своїх друзів, наступного теж неодмінно прийду не сам», — зауважує студент Іван Бедей.

До речі, екскурсією зацікавились уже й інші студенти та викладачі, тому наступний похід до Кафедрального собору обіцяє бути не тільки цікавим, а й більш масовим.

_x_PS1 Щотижня Кафедральний собор Ужгорода відчиняє двері не тільки для своїх прихожан, а й для тих, кому цікаве мистецтво, історія та релігія. На початку цього тижня собор відвідали й студенти матфаку УжНУ спільно зі своїми викладачами._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2015/09/59sobor/sla.jpg_x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 55%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Екскурсії | 25.09.15 | Додав Lucky | 1149 | 0.0/0
Теги: Математичний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики