Неділя, 23.02.20, 14:30 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Студенти філфаку поспілкувалися з письменницею Надією Панчук

Днями на філологічний факультет завітала українська письменниця Надія Панчук, яка повела зі студентами першого, четвертого та п’ятого курсів продуктивний діалог про життя, творчість і час.

Гостю представила доцент кафедри української літератури Марія Козак, яка розповіла молоді, що пані Надія – українська поетеса та прозаїк з Тернопільщини. Вона є лауреатом премії імені Ф. Потушняка, автором майже 20 поетичних та 2 прозових збірок. Тонка, прониклива лірика Надії Михайлівни змушує задуматися над важливими філософськими категоріями миті і вічності, добра і зла, слова і часу…

Студенти V курсу цього семестру вивчають сучасну українську літературу, тому зустріч із письменницею сприяла глибшому розумінню поетичного слова сучасності.

Надія Панчук

Поетеса запропонувала вести бесіду у формі діалогу, адже, як сама зауважила, вона не є майстром монологів. Відтак Надія Михайлівна заохотила провести й конкурс на краще питання від студентів. Аудиторія попросила письменницю коротко розповісти щось цікаве про власну творчість, зачитати свої поезії та прозу, відтак розпитували про все, що цікавить.

До жвавої бесіди долучилися й викладачі, які теж завітали на зустріч.

Більшість студентів філфаку – люди творчі, тож нерідко тут трапляються ті, хто бере до рук перо. Надія Михайлівна наголосила: «Будь-який талант, якщо не вийде назовні, починає заважати. Тому, якщо вам пишеться, – пишіть!».

Владислава Воронцова

Публіка цікавилася мотивами творчості Надії Панчук, філософією у її творах і тим, хто з філософів близький авторці, про поетичні збірки і теми-табу, про стосунки із критиками, переклади її поезії, сучасний стан літератури. Питали, чи зараховує себе до письменників-екзистенціалістів. Поговорили й на відсторонені від мистецтва теми: бачення майбутнього нашої країни та суспільства, в чому полягає особистий затишок душі пані Надії, уподобання, мрії.

Торкнулися й болісної теми розвитку суспільства. Серед іншого Надія Михайлівна сказала таке: «Ми збереглися як держава і народ, стали сильнішими. Суспільство виросло, консолідувалося. Активні люди згуртувалися й повели за собою інших. Ми вийшли з прориву. Думаю, ваше покоління буде вільне. Події останнього часу сильно вплинули на людей. Не можна жити в суспільстві і бути вільним від нього. Мені хочеться, щоб наша держава була державою освічених людей. З жахом думаю про дітей-переселенців, які з малого віку пам’ятатимуть обстріли градів…»

Студентка 4-го курсу Владислава Воронцова поділилася враженнями від зустрічі: «Діалог виявився насиченим, продуктивним. Надія Панчук цікаво відповідала. На одне з питань навіть відповіла віршем! Я рада, що випала нагода поспілкуватися з письменницею, просто мудрою жінкою і цікавою співрозмовницею».

Надія Михайлівна залишила молоді на згадку подарунки – авторські збірки дісталися всім, хто ставив питання.

Ксенія Шокіна

для Медіацентру УжНУ
Зустрічі | 03.11.15 | Додав Lucky | 598 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики