Середа, 26.02.20, 04:42 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

Міністр підтримує УжНУ в питанні оптимізації інфраструктури вишу

Якщо двом закладам освіти потрібні приміщення, університет виганяти неправильно, переконаний міністр освіти і науки Сергій Квіт. Таку тезу він висловив під час прес-конференції в ректораті УжНУ 9 жовтня щодо ситуації з претензіями керівництва дитсадка на один із університетських корпусів на вулиці Заньковецької.

Міністр провів в УжНУ відкриту лекцію, після чого відповів на запитання медійників Закарпаття. Разом з міністром у прес-конференції взяли участь ректор УжНУ Володимир Смоланка та народний депутат України Валерій Пацкан.

Сергій Квіт заявив, що перебуває у відпустці, яку використовує з двома цілями: зустрічається з освітянами з питань імплементації нового Закону «Про вищу освіту» і проводить зустрічі у рамках політичних заходів Блоку Порошенка, за списками якого він є 11-им номером. «Не можна відділити ті зміни, які відбуваються у суспільстві, від політики. Нам потрібна нова Верховна Рада, тому я намагаюся долучитися до цього процесу», – вважає міністр.

Сергій Квіт зізнався, що досить часто приїжджає на Закарпаття. Тут, в Ужгороді, до минулого року жив його батько, сюди приїжджала на канікули дочка. Міністр знає про проблеми міста, зауважив, що часто спілкувався з відомим письменником, Шевченківським лауреатом Петром Скунцем ще в той час, коли той видавав «Карпатську Україну».

«Місту потрібно те, що й усій Україні. Проблеми не так місцеві, як загальнонаціональні. Нам треба змінити нашу країну. Закарпатці дуже прагматичні – і це дуже добре. Вони люди ділові», – вважає Сергій Квіт, підводячи до думки, що краяни активно долучаться до загальнодержавних трансформацій.

Під час прес-конференції пролунало запитання щодо навчального корпусу УжНУ на вулиці Заньковецької. Директорка сусіднього дитсадка неодноразово зверталася до міністра та ректора УжНУ з претензіями на приміщення, яке нібито раніше належало дитсадку.

Сергій Квіт повідомив, що ознайомлений із проблемою і переконаний: питання потрібно вирішувати, але університет виганяти не варто. Володимир Смоланка заперечив тезу про те, що корпус був дитячим садком: «Приміщення належало заводу «Турбогаз». Свого часу його передали в комунальну власність, а потім – УжДІІЕП. Це була недобудова, яку зробили навчальним корпусом, де сьогодні розмістився Інститут інформаційних технологій.

Я запрошував, щоб директорка прийшла й подивилася, що там функціонує факультет. Вона не погодилася, аргументуючи це тим, що там був дитячий садок. Але я глибоко вивчив це питання, маю об’єктивну інформацію.

Нині в УжНУ навчається понад 16 тисяч студентів. Два факультети працюють у дві зміни. Ми докладаємо всіх зусиль, аби якомога швидше добудувати навчальний корпус і перевести навчання в одну зміну. В УжНУ не вистачає аудиторних приміщень, тому забирати від вишу ще один корпус зовсім нераціонально».

Міністр схвалив дії керівництва УжНУ щодо вирішення питання з перенесенням університетської бібліотеки, частина якої сьогодні в приміщенні, яке належить греко-католицької єпархії. Ректор УжНУ поінформував, що розпочато проект із країнами Вишеградської четвірки, у рамках якого мають почати перенесення частини фонду. Розроблено проектно-кошторисну документацію, тривають перемовини з угорцями, чехами, поляками, які мають намір підтримати виш інвестиційними ґрантами.

Наталія Каралкіна

Відео Романа Сов’яка
Актуально | 11.10.14 | Додав Шумицька | 825 | 5.0/1
Теги: міністр освіти

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]