Неділя, 22.09.19, 19:19 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Say to yourself you'll make it / Скажи собі: я зроблю це
Учасники української делегації

18 листопада у словацьких Кошицях представники трьох країн (Словаччини – України – Норвегії) вітаються на проміжній ґрантовій конференції з твердим переконанням, що спілкування наживо важливе, адже для цього треба дивитися у вічі – отже, розуміти світ іншого. А ще вартує бути фізично активним і близьким з природою – сонцем, повітрям, водою, снігом, рослинним, тваринним світами. Це допомагає чути себе та навколишніх.

Партнери проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство», участь у якому, нагадаємо, беруть студенти України та Словаччини у рамках ґрантової угоди Норвезького фінансового механізму, у дуже комфортних умовах за чашкою кави легко й невимушено обговорюють надважливі для сучасної людини питання.

Павол Лопуховський

Павол Лопуховський, словацький координатор проекту, вітає присутніх на конференції студентів з їхнім Міжнародним днем, висловлює віру в їхній потенціал і пригадує, що свого часу (йдеться, за його словами, про панування й нарешті крах комуністичного тоталітарного режиму) саме вода, гори, прекрасні друзі, клубне життя допомогли повноцінно жити, хоч про подорожі тоді ще лише мріялося. Тоді вони, молоді, захоплювалися норвезькими мандрівниками, а тепер виступають партнерами в одному проекті – мріяти і робити максимально все, що можеш, задля втілення власної мрії – у цьому є сенс!

Аудиторія

Пан Павол зізнається, що до початку проекту не знав про Україну нічого або майже нічого. А коли виникла потреба, з подивом виявив, що за кілометр від словацько-українського кордону є університет, у якому вчаться тисячі студентів. Поїхав говорити. Був вражений надзвичайно теплим прийомом. Нині відносини з факультетом здоров’я УжНУ не просто партнерські – дружні. «Купую книжки про Україну, читаю, розмірковую про проблеми цієї держави. У Європі є багато ситих і вдоволених життям людей, які теж нічого не знають про цю країну. Це недобре», – визнає пан координатор.

Павол Лопуховський висловив подяку Ужгородському університетові в особі його ректора Володимира Смоланки за належну роботу учасників проекту та сприяння керівництва вишу у реалізації транскордонного співробітництва.

Тронд Оскард

Про Норвегію та її спортивні досягнення розповідають її представники Тронд Оскард та Мона Ліза, а ще – студенти. Захоплює їхня простота й невимушеність: говорять про свою столицю, свого короля та королівську родину, про національний одяг і національного птаха, який живе у північному регіоні країни, про полярне сяйво… «Ми народжуємося з лижами на ногах», – жартує молодь. Розповідають і про своє навчання: два роки у навчальних корпусах, ще рік – у полі, тобто на практиці: маємо знати, як усе працює, обов’язково спробувати це робити. Демонструють відео, називають свою школу і власну країну найкращою. Звучить щиро. Виглядає теж. Висловлюється дещо парадоксальна й разом з тим дуже оптимістична думка про те, що «the good of life is to die young, as late as possible (благо життя – померти молодим якомога пізніше)».

Олена Дуло

Наукову складову проекту підсилює доповідь про проблему гіподинамії у сучасному світі. На важливості фізичної активності як фактора здоров’язбереження в рамках реалізації ґрантового проекту наголошує його координатор з українського боку – декан факультету здоров’я людини УжНУ Олена Дуло.

Студентка факультету здоров’я людини Марина Перебзяк

Пані Олена наголошує на головних орієнтирах, що сприяють залученню молоді до занять фізичною активністю: фізичне середовище (доступність, вартість спортивних споруд та спорядження), соціальне середовище (спілкування, можливість вибору, відомі особистості – тренери, релакс, долучення до культурних цінностей, розваги), індивідуальний досвід участі тощо.

Пані Олена дякує норвезьким партнерам за підтримку фінансування ідеї проекту і висловлює сподівання на його продовження. А студентка факультету Марина Перебзяк коментує відеопрезентацію про свій виш та його спортивні досягнення, а також ділиться враженнями від особистої участі в проекті. Справжньою несподіванкою для 13 норвезьких студентів стає момент вручення їм українськими студентами пам’ятних подарунків із національною символікою.

Українські студенти вручають пам’ятні подарунки з національною символікою норвежцям

Надзвичайна атмосфера панує, коли люди розповідають про те, чим реально живуть: віндсерфінг, каякінг, падлбординг, каноїстика, сновбординг, гірські лижі, велотуризм, альпінізм, плавання – усе це тренує не лише тіло, а й думку. Патрік Полак, майстер спорту міжнародного класу, шестиразовий чемпіон світу з віндсерфінгу, розповідає про свою 25-річну залежність від вітру: це його пристрасть, його стиль життя.

Норвезькі студенти

Його батько, Йожеф Полак, каже, що живе у трикімнатній квартирі, а грошей на синові успіхи видав стільки, що можна було вже придбати тримільйонну віллу. Тому, якщо 1000 разів щось робити, то можна подолати і слона. Віндсерфінгіст повинен дивитися вперед, але більше – перед собою, аніж за віддалений горизонт. У цьому якась своя особлива філософія.

Закінчується перший день переглядом цікавих відео з життя спортсменів. А ще – жартом. Доня питає маму: «Хто є перфектним чоловіком?» «Весляр», – відповідає мама... Щось у цьому є. Бо ж він який? Сильний, відважний, витривалий, знає, як тримати рівновагу, і багато чого вміє та може. А ще – все в його руках...

Про другий день перебування делегації УжНУ в Словаччині – в нашій наступній публікації.

Галина Шумицька

спеціально для Медіацентру УжНУ
Міжнародні контакти | 19.11.16 | Додав VIP | 459 | 5.0/2
Теги: заг

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик