Понеділок, 08.08.22, 07:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Перспективи

Проекти стратегічного розвитку Закарпаття експерти закликають обговорювати з громадськістю

У заході брали участь заступник голови обласної ради Йосип Барто, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, начальник управління юстиції ОДА Руслана Натуркач, начальник відділу прогнозування регіонального розвитку управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку Любов Когуч, президент Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, експерти, активісти тощо. Традиційно модерував засідання Олег Лукша, співорганізатор клубу, голова Комісії стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Мирослава Лендьел, Олег Лукша та Йосип Барто

Стратегія розвитку краю розроблена спільно науковцями УжНУ, депутатами обласної ради та представниками громадськості, експертами. «Має чотири основні пріоритети – розвиток людського капіталу та соціального, інноваційний розвиток економіки, інтегрований розвиток сільських і міських територій, забезпечення якості і безпеки довкілля та просторової гармонії», – пояснює Олег Лукша, який представив стратегію. Модератор переконаний, що не можна допустити провалу цієї програми, як у 2015 році. Це єдиний вид планування майбутнього, переконаний Олег Лукша.

Наразі є потреба схвалення проектів розвитку (плану дій щодо реалізації стратегії), які б мали розробити експерти, а не політики для власної вигоди. Ці проекти повинні створюватися незалежними експертами із агенції регіонального розвитку, які б поєднували земельні, просторові аспекти. Такої структури наразі нема. Тому важливим питанням стає потреба навчання проектантів, які би грамотно створювали проекти розвитку регіону.

Олег Лукша закликав «не затуляти діри проектами, а якісно створювати їх, дбаючи про майбутнє». Більше того, наголошує експерт, в Україні не існує інституції стратегічного управління, яка б поєднувала земельне, просторове та стратегічне планування, як у європейській практиці.

Наталія Носа

За словами начальника відділу прогнозування регіонального розвитку управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку Любов Когуч, торік було виконано 20 проектів і освоєно понад 80 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку (70 % із передбачених). Вона також наголосила, що проекти мають реєструватися органами самоврядування або органами виконавчої влади.

Наталія Носа наголосила, що Закарпаття має стати центром у Карпатському єврорегіоні, і представила стратегію сталого розвитку прикордонних регіонів через ефективну діяльність Карпатського єврорегіону. Серед пріоритетів програми – конкурентоспроможна економіка регіону, екологія і чистота, добре сполучення 19 регіонів, об’єднаних Карпатами, інновації та освіта, культура, охорона здоров’я, зайнятість і соціальний захист тощо. Все для того, аби Карпатський єврорегіон став комфортним для життя та туризму. Доповідач закликала зробити все так, аби стратегія була обов’язковою для виконання, як у країнах карпатського регіону – Польщі, Словаччині, Румунії, Угорщині.

«Громадськість не може допустити провалу стратегії розвитку регіону», – наголосив Олег Лукша і закликав владу обговорювати всі проекти розвитку з громадськістю у форматі дискусій, а не обмежуватися вивішуванням їх на сайті.

_x_PS1 30 березня у залі ректорату УжНУ у дискусійному клубі розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа» обговорили стан упровадження «Стратегії розвитку Закарпаття до 2020 року». _x_PS2 /live/2016/03/100klub_reform/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Перспективи | 31.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 676 | 0.0/0
Теги: розвиток, клуб Інтелектуальна платформа, громадськість, стратегія, дискусія, обговорення, Олег Лукша

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики