П`ятниця, 26.04.24, 01:18 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Слідами Евтерпи і Мельпомени

В Ужгороді завершився 68-й театральний сезон
З Шевченкіани в репертуарі театру є ще й музична драма «Мати-наймичка». На неї активно запрошували студентів, особливо філологів. Через неспокійний березень багато хто, на жаль, відмовився від культурного відпочинку. Хоча невеликій групці цінувальників театру все-таки вдалося потрапити на виставу. Враження були найрізноманітніші. Дехто захоплювався проникливістю і сентиментальністю твору і грою акторів, інші очікували чогось більшого. На мій погляд, вистава була б більш вдалою, якби пісні виконувалися наживо.

Нової вистави за творами Шевченка так і не вдалося побачити, хоч хотілося. Керівництво театру, зокрема головний режисер Анатолій Філіппов, стверджує, що в них запланована п’єса «Сліпий» за однойменною повістю Кобзаря, але через фінансові труднощі навряд чи вдасться її поставити.

Вистава «Сторінки щоденника поета»
Зате приємно здивував усіх Закарпатський обласний театр ляльок, який устиг за короткий термін поставити експериментальну виставу «Сторінки щоденника поета» (режисер – М.Карпенко). Твір напрочуд оригінальний, адже змальовано роки заслання поета, які важко відтворити на сцені, проте це передано так проникливо і по-справжньому, емоційно і надривно, що дух перехоплює. Професор Сергій Федака стверджував після прем’єри, що психологію людини в атмосфері заслання передано дуже влучно. До того ж багатьом глядачам вистава навівала відчуття салонної атмосфери. Незабутній твір. На перегляд цієї вистави філфаківці навіть сходили культпоходом. У більшості студентів залишилися позитивні враження. Вони побачили Шевченка живою людиною, з болями і переживаннями. Дехто навіть стверджував, що набрався життєдайної енергії, побувавши в одному з храмів культури в Ужгороді – театрі.

Якщо студентам так сподобалося в театрі, чому ж вони так рідко його відвідують? Питання до обох сторін – театралів і самої молоді. Останні відмахуються, мовляв, не мають часу, дехто нарікає, що вистави показують у незручний час (зазвичай у неділю, коли більшість студентів іще в дорозі), а найпопулярніший аргумент – нема грошей. Можливо, варто зробити крок назустріч студентам і запровадити знову практику абонементів? Колись таке було, зізнається в. о директора театру Анатолій Кримус, але театр закрили на ремонт – і цими абонементами не вдалося скористатися.

Свою думку про те, що студенти, колись опора театрального життя, не ходять на вистави, мають і театрали. Режисер Анатолій Філіппов стверджує: якщо людині не цікаво, її нічим не зацікавиш, тим більше тепер, коли є кіно, телебачення, а в театрі живе спілкування, щоразу все інакше. Хай там як, але, на мою думку, бодай раз побувати в театрі кожному студенту все-таки варто, адже відчути дух Мельпомени варто зсередини, а вже потім робити висновки – хочу або не хочу приходити.

Прем’єра вистави «Одруження»
А подивитися є на що в обох ужгородських театрах. Від програмових творів – «Наталка Полтавка», «Назар Стодоля», «Матінка Кураж» – до сучасних розкутих молодіжних вистав «Обережно, жінки», «Maine libe Віра» та інших у великому театрі (як називають Закарпатський обласний державний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв у студентських колах) та прекрасних вистав («Лісова пісня», «Енеїда», «Цирк Івана Сили», «Коняги» та інші) у малому театрі, або Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка».

Репертуар постійно оновлюється. Навіть цьогоріч, незважаючи на складні суспільно-політичні умови, в обласному державному музично-драматичному театрі відбулися три прем’єри – двох вистав для дорослих («Матінка Кураж» (режисер – Сергій Архипчук) та «Одруження» (режисер – Петро Авраменко)) та однієї для дітей («Малюк і Карлсон»). Крім того, в театрі влаштували конкурс на кращу п’єсу для дорослих і дітей серед крайових драматургів. Перемогу здобула п’єса «В Парижі гарне літо» Олександра Гавроша про Адальберта Ерделі. Сподіваємося на прем’єру в новому театральному сезоні.

Закарпатський академічний обласний театр ляльок, який навіть давав прихисток ужгородським євромайданівцям, також потішив глядачів кількома виставами – «По щучому велінню» (режисер – Олександр Куцик), «Сторінки щоденника поета» (режисер – Микола Карпенко), «Раз хатинка, два хатинка» (режисер – Наталія Орєшнікова). Сподіваємося, що ляльковий театр порадує нас постановками вечірньої пори та виставами для дорослих. _x_PS1 Закарпатський музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв закрив 68-й театральний сезон виставою «Назар Стодоля». Цьогоріч змінили традицію, відігравши останньою не прем’єру року, а шевченківський твір, як і годиться в рік 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря. Після перегляду твору залишилися тільки гарні враження – дорогі костюми зачаровували, перехоплювало подих від драматичної напруги (хоч твір добре відомий глядачам, особливо студентам), а ще вабила масовість вечорниць та переливи голосів артистів._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/07/33teatr/2.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19

Іванка Когутич




Слідами Евтерпи і Мельпомени | 08.07.14 | Додав Шумицька | 1235 | 5.0/2
Теги: театр

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики