Субота, 28.01.23, 10:32 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студгромада

Наукове товариство студентів та аспірантів УжНУ на порозі реформ
  • Миколо, у чому головні завдання Наукового товариства? Чим воно нині займається?

– Наукове товариство студентів та аспірантів (НТСА) УжНУ є добровільним об'єднанням студентів, аспірантів та молодих учених, однією з форм студентського самоврядування. Нині налічує близько 500 дійсних членів.

За час функціонування НТСА студенти Ужгородського національного опублікували понад 5000 наукових статей із актуальних проблем гуманітарних і технічних наук.

Головною метою діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ є всебічне сприяння науково-дослідній, винахідницькій та іншій творчій діяльності студентів, аспірантів, молодих викладачів, а також ініціювання соціально-просвітницьких заходів в Ужгороді та області загалом.

НТСА допомагає студентам знаходити інформацію про наукові форуми, організовує різні освітні й наукові заходи, зокрема університетські конференції, брейн-ринг, дебати, майстер-класи, тренінги тощо.

Основними нашими заходами є конференції. Вони проводяться на всіх факультетах вишу – на багатьох уже набули всеукраїнського чи й міжнародного статусу. До прикладу – на факультеті європейського права та правознавства, медичному, стоматологічному, філологічному факультетах.

  • Під час інтерв’ю з головою студентської ради вишу дізналася, що за новим Законом «Про вищу освіту» НТСА вже не є гілкою студентського самоврядування. Як це вплине на ваші повноваження?

– Так, справді, згідно з новим Законом «Про вищу освіту», ми є частиною системи громадського самоврядування університету, але не є частиною студентського. Проте це пов’язано з тим, що розширено суб’єктний склад НТСА, тому й теперішня назва буде мінятися на Наукове товариство студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених. Сподіваємося, що це сприятиме підвищенню ефективності роботи нашого органу.

Новий Закон «Про вищу освіту» має позитивно вплинути на нашу діяльність: тепер статус НТСА визначений на законодавчому рівні, а до цього ми діяли тільки на підставі положення «Про НТСА УжНУ». У зв’язку з ухваленням нового документа будуть скликані Загальні збори, і ми внесемо зміни у Положення, щоб увідповіднити його з новим Законом.

  • Як буде з бюджетом товариства? Адже раніше 0,5 % від спецфонду вишу виділялося саме на гілки студсамоврядування.

– Відповідно до Закону, фінансовою основою діяльності наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих учених є кошти, визначені Вченою радою вищого навчального закладу. Найближчим часом підготуємо наші пропозиції щодо фінансування – сподіваємося, Вчена рада університету їх підтримає.

  • Оскільки чекаєте на розширення повноважень, що цікавого плануєте зробити впродовж навчального року?

– Плануємо організувати університетський брейн-ринг, дебати на кубок ректора, моделювання роботи міжнародних організацій (зокрема Ради Безпеки ООН) та судових органів України, різноманітні майстер-класи, ну й, звичайно, продовжимо наші традиції організацій міжнародних та всеукраїнських конференцій. Крім того, на кожному факультеті організовуються факультетські заходи вузькоспеціалізованого спрямування.

НТСА – не просто організація. Це добра нагода самовдосконалюватися, поліпшувати свої ораторські здібності, заводити нові знайомства, займатися науковою діяльністю тощо. Багато наших членів-випускників УжНУ сьогодні стали аспірантами, які продовжують займатися науковою діяльністю. Крім того, участь в роботі НТСА – це можливість дістати додаткові бали при вступі до магістратури.

За новинами Наукового товариства студентів та аспірантів нашого вишу стежте на нашому сайті та ж на офіційній сторінці товариства у соцмережі.

_x_PS1 Новий Закон України «Про вищу освіту» дає значну автономію університетові та його підрозділам. Зміни торкнуться й студентського наукового осередку. Продовжуючи серію інтерв’ю з керівниками різних гілок студентського самоврядування, пропонуємо розмову з головою Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ Миколою Сюськом. _x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2014/10/21NTSA/forum_majbutnogo_m-ternopil-2012.jpg_x_PS6 Микола Сюсько_x_PS7 200_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ірина Левіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Студгромада | 06.10.14 | Додав Шумицька | 1120 | 0.0/0
Теги: НТСА

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
1 Michael Savchyn \ IP: 194.213.105.9 • 19:06, 06.10.14
а де ся поділа презентація?
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]