Середа, 18.09.19, 10:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Науковці кафедри історії України активно співпрацюють з Православним богословським факультетом Пряшівського університету

У рамках наукової співпраці між кафедрою історії України УжНУ та Православним богословським факультетом Пряшівського університету в Словаччині (Pravoslávna bohoslovecká fakulta Prešovskej univerzity v Prešove) відбулася зустріч к.і.н., доцентів Юрія Данильця та Василя Міщанина з деканом факультету, професором, ThDr. Яном Шафіним, PhD.

Василь Міщанин, Ян Шафін та Юрій Данилець

Юрій Данилець підтримує контакти з цією науковою установою ще з 2009 р., брав участь у цілому ряді наукових конференцій, читав лекції для студентів в рамках кількох стажувань. У 2016 р. він виступав опонентом при захисті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) М. Гуменським.

Викладачі УжНУ ознайомилися з історією та структурою факультету, переглянули основні наукові праці словацьких учених, що з’явилися в останні роки. Православний богословський факультет створений в 1950 році. В 1990 р. ввійшов до складу Університету Павла Йозефа Шафарика в Кошицях, а з 1997 р. – в рамках Пряшівського університету. Факультет складається з п’яти кафедр: біблійних наук, церковної історії та візантології, християнської антропології та соціальної роботи, християнської педагогіки та психології, практичного і систематичного богослов’я та інституту грецької мови та культури. При факультеті діє аспірантура, де можна здобути науковий ступінь доктора теології (ThDr.) та доктора філософії (PhD).

На зустрічі обговорювалися дальші перспективи наукової співпраці в рамках програм Erasmus, SAIA, Вишеградського фонду, проведення спільних конференцій, публікації наукових статей, монографій. Декан факультету висловив готовність сприяти студентам-дослідникам церкви та викладачам кафедри історії України під час наукових стажувань та пошукової роботи в бібліотеках та архівах Словаччини. Проф. Ян Шафін запросив ужгородських дослідників взяти участь у щорічній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих науковців «Pravoslávie a súčasnosť», яка відбудеться на факультеті 28 березня 2017 року. Дослідники з України мають змогу публікувати свої праці в наукових виданнях факультету: «Pravoslavný teologický sborník» та «Pravoslavny biblicky zbornik».

 

Також було узгоджено плани щодо пізнавальних екскурсій для студентів обох наукових закладів. У цьому напрямку вже є певні напрацювання. Зокрема, в 2016 р. студенти-історики та викладачі вже відвідували Православний богословський факультет та ознайомилися з його головними здобутками.

Зі свого боку Ю. Данилець та В. Міщанин передали для бібліотеки факультету три випуски наукового щорічника кафедри історії України «Тисячоліття – Millennia» та запросили словацьких колег до підготовки наступних номерів видання.

Вл. інф.
Міжнародні контакти | 25.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 589 | 5.0/2
Теги: Православниий богословський факульт, Кафедра історії України, співпраця

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик