П`ятниця, 06.12.19, 04:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Наші студенти набувають досвіду в Міністерстві закордонних справ
Аліса Кузнєцова

Старшокурсники різних факультетів вишу проходять практику не лише влітку, а й під час навчального року. Про свій особливий цьогорічний досвід розповіла Аліса Кузнецова – заступник голови НТСА Інституту економіки та міжнародних відносин.

«Мені пощастило проходити практику в Міністерстві закордонних справ у Києві. Потрапити туди насправді непросто. Спочатку слід було звернутися до ректора зі спеціальною заявою-листом. Дуже допоміг у цій справі Микола Михайлович Палінчак (директор Інституту економіки та міжнародних відносин. – Авт.) – саме завдяки йому я змогла підготувати всі передбачені документи й таки здобувала досвід у МЗС.

Практика тривала 2 тижні. Разом зі мною працювали дівчата з Київського національного університету, у яких термін практики – 5 місяців, відповідно їм доручали більш важливі справи, ніж мені. Моя ж робота насамперед полягала в перекладах: перекладала прес-релізи з української на англійську. Спочатку невеликі, згодом – досить значні за обсягом, над якими потрібно було працювати цілий день. Виконувала також різноманітні технічні завдання: наприклад, якщо якась делегація їде за кордон, вони пишуть в МЗС, відповідно, наша робота полягала в тому, аби надіслати їм погоджувальний лист, а також постійному представникові певної організації чи послу України в тій державі, куди вирушає делегація.
 

Біля будівлі МЗС

Практика, звісно, дуже сподобалася. Коли потрапила туди, то спочатку відчувала ейфорію від того, де я опинилася і як там усе організовано. Особливого страху не мала, головне – до своїх завдань ставитися відповідально.

Набувала досвіду у відділі ТЕСС (торгово-економічне секторальне співробітництво) – департаменті ЄС. Особливо сподобалося працівники – дуже доброзичливі й такі, що справді знаються на справі.

Час практики припав якраз на той період, коли почалися перші події в Криму, підготовка до референдуму тощо, і мені дуже цікаво було почути думки дипломатів з цього приводу. Безперечно, це дуже корисний досвід», – розповідає Аліса.

Влаштуватися на роботу в МЗС доволі складно, розповіла Аліса, нині в усіх міністерствах скорочення, і насамперед така оптимізація стосується вакансій. Але на тих, хто добре працює, завжди може очікувати приємний сюрприз.

Ірина Левіна
Теорія і практика | 02.04.14 | Додав Lucky | 1595 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик