Понеділок, 08.08.22, 08:12 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

На юридичному факультеті обговорили питання децентралізації і рекомендували перспективний план створення громад
Під час конференції

Конференцію модерував доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства юридичного факультету УжНУ, заслужений юрист України Юрій Бисага. Учасників форуму привітав президент концерну «Крокус МГ», голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, співорганізатор конференції Михайло Греньо. Він зауважив, що питання децентралізації – дуже серйозне, оскільки змінює весь державний устрій. Важливо, щоб децентралізація правильно сприймалася, тому важливим є інформування населення щодо цього процесу.

Людмила Казакова

Від імені факультету міжнародних відносин, який тісно співпрацює з юридичним факультетом у питаннях децентралізації, учасників привітала заступник декана Людмила Казакова. Нині громади виходять на перше місце, а ми, як науковці й практики, маємо допомогти реалізувати ці процеси, наголосила пані Людмила.

«Задум реформи виник не сьогодні, але зволікання триває. Факультет й університет підтримують ідею децентралізації, є повне розуміння потреби в реформі. Сьогодні слід допомагати офісу реформ у здійсненні децентралізації, дати громаді самій упоратися з управлінням», – вважає науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук Михайло Делеган.

Михайло Делеган

Учасників конференції також привітала проректор, директор Інституту Центральної Європи Мирослава Лендьел. Вона зауважила, що конференція відбувається дуже вчасно, оскільки на Закарпатті створено перспективний план об’єднання громад. У рамках конференції разом із офісом реформ обговорили тему добровільного об’єднання територіальних громад. У своєму виступі під час пленарного засідання Мирослава Лендьел розглянула питання децентралізації в центральноєвропейських державах на прикладі Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини. Важливою є точка зору науковців, комунікація із громадянами, врахування етнічного фактору, а також роз’яснення конкретних економічних стимулів, – зауважила професор.

Інші доповіді під час конференції стосувалися конституційно-правових проблем реформування місцевого самоврядування в Україні, механізмів реалізації назрілих удосконалень державно-правової системи в Україні, процедури становлення самодостатніх громад в контексті конституційної реформи, проблем забезпечення законності в діяльності місцевих органів публічної влади.

Перспективний план щодо формування спроможних територіальних громад наразі перевіряють у Міністерстві регіонального розвитку. Невдовзі його повинні затвердити на сесії облради. Громади, які пропонують Закарпаттю, показані на карті.

Олег Лукша

Сьогодні Україна перебуває на етапі завершення добровільного створення громад. За ним настане системний, який почнеться з ухваленням Закону. За підрахунками фахівців, громаді потрібно приблизно два роки, щоб стати спроможною, але їх немає. Зате є Закон «Про добровільне об’єднання громад», за яким уже дороги назад немає, – зауважив перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА, консультант Асоціації міст України, віце-президент Асоціації розвитку і реформ міст, селищ і сіл «Закарпаття ХХІ століття», кандидат фізико-математичних наук Олег Лукша.

Ідеологія децентралізацїї закладена після Помаранчевої революції: тоді була створена робоча група, яка працювала над законами. Зрозуміло, що під час режиму Януковича цей процес призупинили.

Кінцева нинішня мета – спроможні територіальні громади, оскільки з районного рівня компетенцію переносять на рівень громад. Три переваги, які матимуть громади: об’єднана громада дістане бюджетні повноваження на рівні міста; землі поза межами населеного пункту також будуть у віданні громади; влада на території і додаткові можливості, кошти на розвиток громади, поліпшення інфраструктури.

Учасники круглого столу рекомендували депутатам облради затвердити перспективний план формування спроможних територіальних громад у Закарпатській області як такий, що відповідає законам і методиці. Також рекомендували органам державної, регіональної виконавчої влади зосередити увагу на дотриманні чинних законодавчо-нормативних актів щодо створення громад.

_x_PS1 Науково-практична конференція «Конституційна реформа: регіональний вимір», яка відбулася на юридичному факультеті УжНУ 26 травня, зосередила увагу на питанні децентралізації і територіального об’єднання громад. До обговорення долучилися відомі науковці-юристи, представники громадських організацій, учасники Громадської ради при Закарпатській ОДА, експерти офісу реформ. Під час конференції також провели круглий стіл «Децентралізація і формування спроможних громад: регіональний вимір системних реформ організації ефективної місцевої влади у Закарпатті»._x_PS2 /live/2015/05/89jurfak/IMAG2123.jpg_x_PS3 Під час конференції_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19У ногу з часом | 27.05.15 | Додав Шумицька | 891 | 0.0/0
Теги: децентралізація, Юридичний факультет, громади

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики