Середа, 01.02.23, 16:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Студгромада

Ярослав Маричак: «Час показати, що УжНУ – це рівень, а студентське самоврядування – незалежне насправді»
  • Чи маєш досвід такої діяльності?

– Так, працювати у студентському самоврядуванні почав ще 2010 року, коли вступив на навчання до ПГК тоді ще ЗакДУ. Тоді ж став членом Студради. Вже пізніше, з 2012 до 2014 рр., був заступником голови цієї організації. Також рік був членом Студради Закарпатської області, заступником голови громадської організації «ELSA» («Європейська асоціація студентів-правників»).

  • Отже, саме тепер вирішив спробувати свої сили на виборах не випадково?

– Після 6 років перебування в студентських організаціях можу сказати, що знаю цю справу ззовні і зсередини, бачу практичні аспекти такої діяльності. В «ELSA» здобув досвід і міжнародної співпраці, адже ми займалися обміном студентами зі Словаччиною. Думаю, саме час показати, що УжНУ – це рівень, а студентське самоврядування є реальним, і воно справді незалежне. Студенти самостійно можуть вирішувати питання навчального, наукового характеру, своїми зусиллями організовувати різні культурні заходи.

  • Беручи до уваги свій досвід, чи маєш конкретний приклад того, що хотів би запровадити у виші?

– Однозначно, це має бути певний міжнародний обмін студентами. Ні для кого не секрет, що УжНУ має досвід такої діяльності, але це потрібно популяризувати, поширювати, зацікавлювати в цьому молодь. У нас є чимало переваг: близькість до Євросоюзу, узгоджені міжнародні контакти університету з чималою кількістю партнерів. Тобто якщо є можливість, бажання, то це можна реалізувати.

  • Що можеш сказати щодо програми своєї діяльності?

– Традиційні заходи, які проводилися протягом цих двох років (різноманітні святкування, акції), – усе це залишиться, але, окрім цього, будемо запроваджувати і щось нове.

  • Маєш уже сформовану команду?

– Звісно, це ті люди, яким я довіряю. З кимось знайомий уже досить давно, з кимось лише рік. переважно це мої колеги-юристи, але є активісти й з інших факультетів.

  • Хто допомагає, підтримує в підготовці до виборів?

– Звісно ж, батьки, також команда, друзі. Часом через підготовку не маю можливості зустрітися з ними, але вони ставляться з розумінням, запевняють у підтримці. Мама особливо переживає, аби я сильно не нервувався, але деяке хвилювання все одно є, адже хочеться показати хороший результат.

  • Як ставишся до нової системи голосування?

– Однозначно - позитивно. Перший раз, звісно, завжди трохи важко. Сподіваюся, все пройде без курйозів, без підтасовок. Плюсом є те, що взяти участь у голосуванні зможе левова частка студентів, тож вони більше дізнаються про Студраду, її голову, знатимуть, для чого вона. Ми зможемо заохотити активних студентів, котрі надалі зможуть долучатися до реалізації її проектів.

  • На твою думку, яка проблема нині найболючіша для університету?

– Напевно, це гуртожитки. Питання щодо них порушувалося, і не раз. Нині там проводиться певне оновлення, але цього недостатньо – роботи ще багато. Ми намагатимемося покращувати те, що є, в межах нашої компетенції. Студентське самоврядування повинно бути незалежним, і я вважаю, що ми зможемо чогось досягти винятково нашими силами, без втручання адміністрації вишу. Адже не лише керівництво університету повинно підштовхувати студентів до дій – важлива особиста ініціатива.

  • Чи є у тебе власний рецепт успіху?

– Тут треба подумати... Я не складав такий☺.  Найголовніше – впевнено визначати мету і робити максимум, щоб досягти її. Особисто я стараюся для кожної справи виконати все, що в моїх силах. Важливо також мати вірних друзів поруч. Мої от тепер жартують, що успіх прийде, якщо почати роздавати гречку☺.  А коли серйозно, то ми повинні йти до прозорості, якщо сподіваємося на хороші перспективи.

_x_PS1 Зовсім скоро на найбільший ВНЗ краю чекає важлива подія – вибори голови Студентської ради УжНУ, що відбуватимуться за оновленою системою, яка дозволить залучити до процесу визначення найбільш гідного керівника цього самоврядного органу якомога більше студентів. Студгромада повинна знати своїх кандидатів на обличчя, тому ми поспілкувалися з одним із них – Ярославом Маричаком. Хлопець навчається на 4-му курсі юридичного факультету, захоплюється спортом, зокрема футболом. Також відвідує заняття на військовій кафедрі._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2016/02/42mendzh/marichak.jpg_x_PS6 _x_PS7 33%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Розмовляла Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Студгромада | 21.02.16 | Додав VIP | 1461 | 4.0/4
Теги: Ярослав Маричак

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]