Четвер, 25.04.24, 17:08 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Спорт

Два «золота» і «срібло» чемпіонату України з паверліфтингу здобули спортклубівці УжНУ

У ФСК «Локомотив» прикарпатської Коломиї відбувся чемпіонат України з паверліфтингу (класичний жим лежачи) серед спортсменів усіх вікових груп. У складі збірної Закарпаття взяли участь і представники спортивного клубу УжНУ, котрих тренує старший викладач кафедри фізичного виховання нашого університету Андрій Федорішко.

Іван Телегій
Габріелла Мателешко

Першу золоту медаль для закарпатської команди виборола дебютантка всеукраїнських змагань,15-річна учениця Ужгородської угорськомовної гімназії Вікторія Козарь. Успішно виконавши всі підходи до штанги, юна спортсменка з результатом 60 кг стала чемпіонкою серед дівчат до 18 років у ваговій категорії до 63 кг, до того ж перевершила особистий рекорд на 12,5 кг!

У змаганнях юніорів (до 23-х років) серед спортсменів, не важчих за 105 кг, з першого ж підходу чемпіоном країни з показником 180 кг став 19-річний Максиміліан Лабінський, а серед жінок у ваговій категорії до 47 кг колишня випускниця факультету фізичного виховання і спорту Габріелла Мателешко – віце-чемпіонкою. До речі, юні чемпіони країни мріють про вступ до УжНУ на спеціальність фізичне виховання і спорт (Макс уже цього року, а Віка – наступного).

Серед чоловіків у вазі до 66 кг, де була надзвичайно жорстка конкуренція, подолавши 157,5 кг, що вище за норматив майстра спорту, четверте місце посів студент фізичного факультету Іван Телегій. Проте завдяки тому, що майбутній фізик показав найвищий з-поміж усіх закарпатських атлетів за рівнем майстерності результат, він дістав шанс потрапити до національної збірної команди України й виступити у квітні на чемпіонаті світу в США.

Нині кращі університетські паверліфтери готуються до виступу на чемпіонаті України з жиму лежачи (із застосуванням спеціального екіпірування), що відбудеться за місяць у Коломиї.