П`ятниця, 12.08.22, 06:09 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Як дізнатися все про свого депутата, розповідали нашим студентам громадські активісти
Святослав Бабіля

Пан Бабіля розповім присутнім про «анатомію ради». Зокрема, розглядав сайт для аналізу роботи Верховної Ради України – народних депутатів, парламентських фракцій та комітетів. Особливу увагу звернув на портал «Вони голосують для тебе», інструменти якого дозволяють проаналізувати голосування нардепів і фракцій. Цей ресурс автоматично збирає дані голосувань за законопроекти з офіційного сайту Верховної Ради. Варто зауважити, що інформація цього порталу доступна кожному.

Тож, відкривши сайт, пан Бабіля розпочав свою доповідь. Інструменти парламентського моніторингу – це насамперед можливість дослідити, як працює законодавчий орган України. Власне, основним інструментом є інформація – це профайл депутата, у якому зібрано відомості, починаючи з імені обранця до принципів його роботи. 

 

На порталі досліджують і діяльність 105 депутатів-мажоритарників. Можете порівняти їхню активність за кількома критеріями: відвідуваність, робота в окрузі, подавання запитів. Наступний інструмент – це аналітика, яка, своєю чергою, поділяється на звіти, рейтинги, проекти, комітети. Інструменти дають змогу самому обирати те, що стане предметом досліджень та порівнянь.

Мапа сайту постійно оновлюється новими даними. На листопад цього року зібрано відомості про близько 1 880 громадських приймалень, кожна з яких пройшла перевірку командою Опори, а отже, – реально існує.

Святослав Бабіля

Говорив доповідач і про механізм використання стенограм пленарних засідань. Вводите слово, яке вас цікавить, – і маєте результат на запит. Знайдете все: від людини, яка це слово промовила, до контексту, де воно було вжите. Також є інфографіка, що демонструє частоту вживання вашого запиту за місяцями.

Ще одна функція порталу – пошук депутата за ім’ям. Зібрано інформацію про всі результати голосувань за законопроекти: які підтримують максимально, послідовно, переважно, за котрі не голосують зовсім, є статистика голосів «за» і «проти», відсоткове співвідношення присутності та кількість голосів проти своєї фракції.

 

Цікавий пункт порталу – «Друзі по голосуванню». У цьому розділі перераховані депутати, які голосують подібно. Шкала – від 0 (ніколи так не голосував) до 100% (завжди голосував так само). Враховані, зрозуміло, лише ті голосування, на яких були присутні обидва депутати. Таким чином, можна виявити неочікуваний зв’язок між політичними позиціями депутатів.

Павло Мулеса

На запитання аудиторії, що варто робити нині, аби щось змінилося в країні, пан Бабіля відповів лаконічно: «Все в наших руках. Держава – це насамперед ми. Кожен повинен усвідомлювати особисту відповідальність за майбутнє. Не оглядатися назад і казати про своє безсилля. Бо абсолютно все залежить від нас!».

«На мою думку, цікавий захід, на якому я зокрема дізнався про корисний сайт. Інформація звідти допоможе мені проаналізувати роботу наших закарпатських нардепів і, можливо, підказати їм, у який бік варто рухатися та розвиватися», – зауважив після інформаційного форуму присутній на ньому Павло Мулеса – заступник декана математичного факультету.

_x_PS1 Днями до читальної зали Наукової бібліотеки УжНУ завітало чимало охочих почути консультанта Громадської мережі Опора в Закарпатській області Святослава Бабілю. Саме з його участю 8 листопада відбувся інформаційний форум на тему «Інструменти парламентського моніторингу: як дізнатися все про свого депутата». _x_PS2 /live/2016/11/29babilya/verkh.jpg_x_PS3 Учасники зустрічі_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Агнеса Сабелко,_x_PS11 фото Віталія Завадяка_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 10.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 594 | 0.0/0
Теги: Святослав Бабіля, інформаційний форум, моніторинг

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик