П`ятниця, 21.06.24, 06:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Проблеми децентралізації влади в Україні обговорила ужгородська молодь

Перед учасниками засідання були порівняльні таблиці й роздруківки з положеннями, що потребують змін. Таким чином присутні могли ознайомитися з документами й проаналізувати їх з політичної, юридичної та економічної точок зору.

Тетяна Карабін

«Думаю, найперше треба починати з реформ адміністративно-територіального устрою, а вже потім братися за децентралізацію влади у всій країні. Оскільки наша держава визначила курс на Європу, то є норми й орієнтири для статистичного порівняння, існують певні європейські стандарти. Країни, що входять до ЄС, підлаштовуються під ці критерії.

У нас часто плутають федералізацію й регіоналізацію. Насправді, межа між цими двома поняттями може стертися. Те, що пропонується нині, мабуть, лише маскування, бо реально мало хто  хоче проводити ці реформ. Зміна назви нічого не змінить», – переконана Тетяна Карабін.

Порушували й питання про оподаткування підприємств, створення в селах муніципальної поліції, обов’язкове утворення додаткових органів, які напевне знатимуть, що й для кого вони роблять. Проте чи готові селяни до змін і чи зроблять певні кроки для поліпшення ситуації? Крім того, обговорювали, які наслідки децентралізації очікують на Закарпатті. Було запропоновано розвивати туристичний бізнес (адже наша область є дотаційним регіоном) – це сприяло б економічному розвитку краю. 

Врешті, після тривалих дискусій дійшли спільної думки, що децентралізація потрібна, але насамперед треба реформувати адміністративно-територіальний устрій. 

Своїми враженнями від заходу та думками стосовно децентралізації влади в України з нами поділилися учасники круглого столу.

Ладислав Помпель

Його ініціатор – студент III курсу ФСН Ладислав Помпель – розповідає: «У затвердженому плані заходів Кабінету Міністрів України щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні від 18 червня 2014 р., а точніше – про децентралізацію в Україні, на ОДА і місцеве самоврядування було покладено зобов’язання провести громадське обговорення в регіоні.

Мене обурило, що цей законопроект не обговорювали з громадою, – вирішили влаштувати круглий з цього приводу. Взяти участь у цих дебатах ми закликали студентів-політологів, юристів і економістів, бо саме з вуст молоді передусім лунають новаторські ідеї, до яких варто прислухатися. Під час круглого столу обговорили найголовніші аспекти децентралізації в Україні, яких наслідків варто очікувати на Закарпатті. Учасники зійшлися на думці, що децентралізація потрібна, оскільки вона позитивно вплине на розвиток нашого регіону. Але не годиться тільки змінити вивіску ОДА на «Представництво Президента в регіоні», а повністю трансформувати систему повноважень і обов’язків цього та інших органів влади на місцях.

Наприкінці круглого столу ми написали резолюцію з пропозиціями щодо реалізації децентралізації в Україні, яку надішлемо вже новообраній ВРУ. Сподіваємося, їх пропозиції візьмуть до уваги».

Ярина Городецька

Студентка III курсу ФСН Ярина Городецька каже: «Говорити відверто про децентралізацію в українському політичному просторі неможливо. У Східній Україні – важкий військовий стан, і політичні процеси призупинені, а західна частина ще не віднайшла остаточної політичної свідомості. Я би порадила спочатку подумати про питання унітарного чи федеративного устрою, а вже далі вирішувати щось з децентралізацією.

Стосовно сьогоднішнього круглого столу можу сказати, що такі заходи потрібно організовувати якнайчастіше й з участю представників громадських організацій. Адже кому як не нам вирішувати дальшу долю України?»

Павло Величко

Студент I курсу юридичного факультету Павло Величко додав: «Сьогодні під час круглого столу кожен, хто був присутній там, зрозумів – децентралізація Україні потрібна як рибі вода, і якнайшвидше. Розглянувши представлену Президентом реформу місцевого самоврядування, я й мої досвідченіші колеги-юристи зробили висновок, що з юридичного погляду вона не є досконалою. Говорячи про формат круглого столу як про спосіб громадського обговорення важливих проблеми, то він є дуже корисним, адже це один із аспектів, що уможливлює побудову справжнього громадянського суспільства».

Микола Сюсько

Голова НТСА УжНУ Микола Сюсько переконаний: «Організація таких круглих столів є вкрай потрібною, оскільки це дозволяє почути думку громадськості з приводу важливих суспільно-політичних питань, що стосуються кожного з нас. Децентралізація – актуальна реформа, але вона має бути не одиничною, а комплексною. Я вважаю, що має бути чітко установлено повноваження новостворених органів місцевого самоврядування. Обов’язково мають бути внесені зміни в податковий і бюджетний кодекси України задля більшої ефективності функціонування органів місцевого самоврядування. Не варто також забувати про Хартію й досвід європейських країн, зокрема Польщі та Франції. Децентралізація – один із інструментів, котрий допоможе Україні подолати кризу і вийти на якісно новий рівень».

_x_PS1 17 вересня у громадській приймальні народного депутата ВРУ Валерія Пацкана відбувся тематичний круглий стіл стосовно процесу перерозподілу функцій і повноважень органів місцевого самоврядування. Мета заходу – обговорити дискусійні питання, знайти прогалини в законопроекті, що подається на розгляд, а також можливість висловитися молоді з цього приводу. Серед присутніх були ужнівські студенти, в ролі експертів – депутат Ужгородської міської ради Ростислав Буланов і заступник декана факультету європейського права і правознавства УжНУ Тетяна Карабін._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/46fsn/golovna.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19

Оксана Пітра

для Медіацентру УжНУ
Теорія і практика | 19.09.14 | Додав Lucky | 1377 | 5.0/2

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик

Студент юрфаку взяв участь у літній школі з реформування кримінального судочинства та боротьби з кор...

Викладачі Ужгородського університету взяли участь у літній школі Британської ради

Історики-україністи УжНУ стали учасниками літньої школи в Києві

In The Army Now: студенти Ужгородського університету на місяць стали солдатами

Студентки філфаку побували на морському узбережжі, щоб опанувати тонкощі сталого місцевого розвитку

Досвідом щодо сповільнення старіння з біологами УжНУ ділилася дослідниця Ірландської академії наук

Директор Карибського геномного центру прочитав цикл лекцій біологам УжНУ

До II Міжнародної науково-практичної конференції для бібліотек ВНЗ активно долучилася й книгозбірня ...

Професор УжНУ представив новітні стратегії інноваційного розвитку транскордонного співробітництва в ...

Коли скінчилася сесія: студенти-військовики вправляються на полігоні зі зброєю