Середа, 07.12.22, 07:06 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Актуально

В УжНУ розроблять першу в Україні концепцію інноваційного університету

Проект передбачає розроблення інструкції з діяльності інноваційного університету і каталогу ідей вишу. Партнерами є Жешувський університет (Польща), Дебреценський університет (Угорщина), Технічний університет у Кошицях (Словацька Республіка), ГО "Інститут транскордоного співробітництва" (м. Ужгород, Україна).
 

Володимир Смоланка

Проект був підготовлений ННІ євроінтеграційних досліджень УжНУ (директор – доцент Іван Артьомов). Презентаційне засідання відбулося 24 листопада з участю ректора УжНУ Володимира Смоланки, директора ННІ євроінтеграційних досліджень Івана Артьомова, завідувача кафедри прикладної фізики Ігоря Студеняка, директора НДІ засобів аналітичної техніки Йосипа Головача, аспіранта ІЕПД НАН України, провідного спеціаліста ННІ євроінтеграційних досліджень Аліни Гусь, директора офісу ГО «Інститут транскордонного співробітництва» Дмитра Мірошнікова та в.о. головного бухгалтера УжНУ Руслани Вовчанської.

Проект дуже важливий, оскільки передбачає один із механізмів, який закладено в новий Закон «Про вищу освіту». Проблема інноваційного університету перегукується з проблемами дослідницького університету, наукового парку, технопарку, адже йдеться про розроблення концепції діяльності такого підрозділу. А створення її – один із найважливіших шляхів розвитку університету, переконаний Володимир Смоланка.

Стенд

Один із підрозділів нашого вишу, який реалізовуватиме проект – ННІ євроінтеграційних досліджень, – має чимало напрацювань у проектній діяльності. Протягом 2007–2013 років тут було виконано 4 проекти. Сьогодні ННІ євроінтеграційних досліджень виконує міжнародний проект «Кордони очима людей».

Іван Артьомов

Іван Артьомов, який модерував презентаційне засідання, зауважив, що без співпраці з Ігорем Студеняком, Йосипом Головачем та іншими учасниками зібрання проект «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір» не виграли б.

«Інноваційний продукт – це і студент з новими знаннями, і технічний продукт, який можна продати. Тому в цьому проекті будуть задіяні всі факультети. Мета – створення моделі інноваційного університету, яку можемо запропонувати Міністерству освіти і науки України. Географічне положення Ужгорода дозволяє співпрацювати і запозичувати досвід у наших європейських сусідів», – поінформував Ігор Студеняк.

Йосип Головач

Робота з підготовки проекту тривала близько 3 років. За цей час було напрацьовано чимало проектів, які сьогодні реалізують з участю різних факультетів УжНУ, зазначив Йосип Головач. У рамках проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір» буде відкрито і науковий парк, який є необхідною умовою впровадження інновацій, ефективні ж розробки – це продовження роботи наукового парку.

Дмитро Мірошніков

Директор офісу ГО «Інститут транскордонного співробітництва» Дмитро Мірошніков переконаний, що проект буде цікавий насамперед для запозичення досвіду іноземних вишів, зокрема, країн Вишеградської четвірки. Його колега Аліна Гусь вважає одним із найважливіших завдань – залучення іноземного досвіду комерціалізації і розроблення власних механізмів, адже це те, чого сьогодні не вистачає українським вишам. Тому суть проекту зводиться і до створення механізмів співпраці університету і бізнесу.

Цільові групи проекту:

  • регіональні ЗМІ;
  • студенти ВНЗ прикордонних регіонів Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та України;
  • громадські організації, які провадять діяльність у сфері транскордонного співробітництва, а також туризму, охорони навколишнього середовища, економічного і соціального розвитку;
  • юридичні та фізичні особи, професійна діяльність яких пов’язана з проблемами розроблення, впровадження у виробництво та використання певних зразків інноваційної продукції;
  • наукові та дослідні установи країн Вишеградської четвірки, зацікавлені в активізації співпраці в інноваційній сфері;
  • представники депутатського корпусу обласної і районної рад, працівники державних адміністрацій та виконавчих органів місцевого самоврядування, професійна діяльність яких пов’язана з проблемами забезпечення сталого соціально-економічного розвитку області.

Наступне організаційне засідання проекту проведуть уже спільно з експертами з-за кордону.

_x_PS1 Дворічний проект «Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір» вартістю 35 тисяч євро розпочнуть реалізовувати з січня 2015 року. У рамках проекту підготують модель інноваційного університету, яку зможуть упроваджувати в усіх вишах України, насамперед в УжНУ._x_PS2 /live/2014/11/67grant/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 //www.youtube.com/embed/zt29xkdj7hQ_x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 Фото і відео Романа Сов’яка_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Актуально | 26.11.14 | Додав Шумицька | 1195 | 5.0/1
Теги: Концепція інноваційного університет, ННІ євроінтеграційних досліджень

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]