Неділя, 05.12.21, 02:04 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Підсумки

В УжНУ представили результати словацько-норвезько-українського транскордонного проекту
Іван Вовканич

До заходу долучилися координатор проекту, провідний науковий співробітник Інституту суспільних наук Словацької академії наук, професор Мар’ян Гайдош; експерт проекту, провідний науковий співробітник того ж таки Інституту професор Станіслав Конєчний, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, в. о. декана факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич і фаховий гарант проекту, доктор соціологічних наук, завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний і Повноважний посол Сергій Устич.

Першим слово взяв декан Іван Вовканич, котрий поздоровив усіх із завершальним етапом такого важливого міжнародного проекту. Він представив присутнім на зустрічі студентам-міжнародникам поважних гостей, після чого надав їм слово.

 
Олександр Білак

Пан Білак зауважив: якщо практичні рекомендації проекту використовуватимуться, зокрема й студентами, то це буде найкращим результатом цієї співпраці. Також наголосив, що, сподівається, усі напрацювання зможуть поліпшити транскордонне співробітництво, передусім у нашому регіоні.

Конкретніше представити напрацювання, котрі з’явилися за рік діяльності проекту, був запрошений його фаховий гарант Сергій Устич. У своєму виступі він торкнувся й історичних питань, зокрема щодо утворення Карпатського регіону, Баренцевої Євро-Арктичної ради. Саме взявши до уваги, вивчивши північноєвропейський досвід, учасники міжнародної програми вирішили створити аналогічні структури в нас.

Результатом спільної діяльності стала розробка рішень про створення спеціалізованих міжнародних регіональних організацій Карпатського Форуму співробітництва, Карпатського регіонального форуму, Міжнародного Карпатського секретаріату із залученням до цих установ країн – членів Карпатського регіону. Зокрема, Карпатський секретаріат планують розмістити в Ужгороді.

Сергій Устич

Пан Устич наголосив, що головним результатом словацько-норвезько-української роботи стало вироблення практичних рекомендацій, які адресовані суб’єктам управління на різних рівнях: від органів ЄС – до інститутів громадянського суспільства Карпатського регіону.

Також у ході проекту влаштували моніторингове емпіричне соціологічне дослідження словацько-українського транскордонного співробітництва. Для цього за допомогою студентів спеціальностей «Соціологія» та «Соціальна робота» УжНУ в Україні та Словаччині було роздано по 500 анкет, питання в яких стосувалися різноманітних тем, зокрема й наявності корупції на кордоні.

Сергій Устич відзначив і те, що надія на реалізацію напрацювань проекту все ж є: ще при його плануванні учасники мали схвальні відгуки важливих владних структур, таких як МЗС Словаччини, Норвегії та України. Зокрема, наш міністр закордонних справ Павло Клімкін понад рік тому позитивно оцінив проект, чому є письмове підтвердження.

«Це реальний спосіб інтегрувати Україну в європейські структури», – вважає пан посол. Також він розповів, що керівник Норвезького Баренцового секретаріату може запросити нашу команду в Брюссель для представлення результатів там. «Тож слід працювати, зробити все, що в наших силах. Ця ідея потрібна людям, державі», – додав Сергій Устич.

Насамкінець аудиторії було представлено табличні дані для порівняння функціональних складових інституційної спроможності Баренцового Євро-Арктичного та Карпатського (Центрально-Східного) регіонів.

_x_PS1 Днями на факультеті інформаційних технологій підбили підсумки та представили результатів словацько-норвезько-українського проекту «Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів у транскордонному співробітництві Словаччини і України». До програми, що функціонує ще з минулого року, на всіх етапах долучалися й представники факультету історії та міжнародних відносин._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Підсумки | 01.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 591 | 0.0/0
Теги: словацько-норвезько-український тра, факультет історії і міжнародних від, Карпатський регіон, Сергій Устич

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики